Автомобільна промисловість країн СНД

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Курсовая работа. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Экономика
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=149 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 7 [Всего 7 записей]1 2 3 4 5 » ... Последняя »

Розвиток і зсуви в розміщенні автомобільної промисловості в XX-ому сторіччі.

Як і в багатьох інших країнах, у Росії автомобільна промисловість одержала свох розвиток у розвитих машинобудівних центрах (Ярославль, Нижній Новгород, Москва), де було налагоджено в основному дрібносерійне виробництво автомобілів для “верхівки”. Після революції побудували в Москві завод ЗІЛ, що споконвічно був задуманий як завод, що спеціалізується на випуску вантажних автомобілів, тому що саме вони були потрібні країні, зокрема, для підняття сільського господарства і моторизації армії. Але один ЗІЛ не міг забезпечити всю країну вантажівками. Тому для більш повного забезпечення вантажівками країни під умілим керівництвом Сталіна і Форда в рекордні терміни збудували завод ГАЗ. Країна менше виходить із кризи, місту потребуваються транспортні засоби, починається випуск легкових автомобілів на заводі КІМ.

Основну роль у зсуві в розміщенні автомобільної промисловості зіграла Велика Вітчизняна війна. Т.до. німці вели бомбхжку, приймається рішення частково перенести автомобілебудівні заводи в східну частину Росії, із метою забезпечення безперебійного виробництва автомобілів, зокрема ЗІЛ був перенесхн частину в МИАСС (Нині УралАЗ), а частина в Уляновського (УАЗ). У той час запасні частини, зокрема кованые і штамповані робили і заготівлі, робив Челябінський завод ковальсько-пресового устаткування. Здійснював виробництво карбюраторів, радіаторів і інших вузлів систем харчування, охолодження і мастила Шадринский автоагрегатный завод.

Автомобільна промисловість Російської Федерації протягом усього повоєнного років нарощувала як объем випуску продукції, так і свій науково-технічний потенціал, постійно зменшуючи розривши в технічному рівні між вітчизняними машинами і кращими закордонними аналогами.

Проте загальна нестабильная економічна і політична обстановка, що склалася в країні в останні роки, призвела спочатку до уповільнення темпів росту, а в 1991 - 1994 р. - і до істотного скорочення виробництва автомобільної техніки, обсягу виконуваних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт. Ця проблема стала особливо гострої в науково-дослідних інститутах галузі: вони практично цілком припинили пошукові дослідження і розробку перспективних концептуальних машин, їхніх вузлів і систем, що в найближчому майбутньому, безумовно, відіб'ється на технічному рівні наших автомобілів.

Головні причини такого положення - це істотне скорочення державного фінансування наукових розробок, а також незацікавленість підприємств вкладати гроші в довгострокові проекти. Була і третя причина: визначена розгубленість керівництва науково-дослідних і дослідно-конструкторських організацій, їхній неготовность шукати нові форми робіт і організації своєї діяльності. Правда, останнім часом багато науково-виробничих організацій, інститути і заводські конструкторські підрозділи разом із знову створеними державними і комерційними структурами почали пристосовуватися до нових, ринкових умов. Доказ тому - поновлення в 1993 р. робіт із створення програм розвитку автомобілебудування в Російській Федерації і ряді інших держав СНД, розвитку автобусобудування й ін.

II. Місце і значення автомобільної промисловості в економіці Російської Федерації.

Стан справ у вітчизняному автомобілебудуванні в даний час нестабільністю у всіх сферах громадського життя, особливо в промисловому виробництві в цілому по країні. За повідомленням Госкомстата Росії , уповільнити спад виробництва в поточному році поки не вдасться. У цілому за дев'ять місяців 1995 р. обсяг промислового виробництва знизився на 17,6 %.

Стрімке зростання цін унаслідок їхній либеризации в 1992 р. викликав неплатоспроможність підприємств, призвів до хиби оборотних коштів, стримуванню процесу виробництва і дестабілізації їхнього фінансового положення. Мають місце різкий спад інвестиційної активності, згортання довгострокових будівельних програм. Про глибоке згортання ділової активності свідчить, наприклад, той факт, що з 393 пускових об'єктів автомобільної промисловості, що фінансуються за рахунок засобів федерального бюджету, тільки три прийняті в експлуатацію і на трьох об'єктах здійснене часткових запровадження потужностей.

У автомобільній промисловості, як і у всьому машинобудуванні, посилюються відцентрові тенденції у відношеннях між традиційними партнерами, валяться кооперационные зв'язки підприємств, що виявилися розділеними межами незалежних держав , що утворилися знову.

Виробництво автомобілів

Схоже, автомобільна промисловість потрохи вибирається з затяжної кризи. Якщо брати за точку відліку 1996 рік, то за минулий рік виробництво всіх категорій автомобілів у цілому зросло.Не багато, звісно (легкові- плюс 7.5%, автобуси - 18.6%), але це же достатньо відчутно!

Ситуація ж по «легковим» заводах, виходячи з таблиці, виглядає так. За винятком відстаючих Іжмашу й АвтоЗАЗу, практично всі підприємства поліпшили свої показники: тут і реанімував АЗЛК, і АвтоВАЗ, і Червоний Аксай (складання Daewoo), що заробив на повну потужність. Новенькі Волги сходять із конвеєра без припинення (у новому році легкові автомобілі на ГАЗі збирають шість днів у тиждень у трьох зміни, а іноді і по неділях). Усього за 1997 рік Горьківський автозаводом було випущено 220417 автомобілів (у порівнянні з 1996 роком приріст на 5.4%). Найкраще справи йдуть у вантажного виробництва (96078 автомобілів - приріст на 13.2%).Відмінно розходяться малятка Ока.

Ситуація з вантажівками декілька гірше. ЗІЛ виходитьіз боргової ями за рахунок бичка, як і раніше популярна Газель (випущена 92958 грузовичків, фургонів і мікроавтобусів - приріст на 23.1% у порівнянні з вульгарним роком; от-от на ринку з'явиться варіант із дизелем Steyr), непогано йдуть справи в Уляновському, нарощує виробництво МАЗ. А от КамАЗ охопила лихоманка: обє’м випуску впав майже в чотирьох разу!

Що стосується автобусів, то російську статистику рятують в основному виробники мікроавтобусів - УАЗ і ГАЗ; непогано йдуть справи в ПАЗа. А гарних і масових великих автобусів .

У автомобілебудівному виробництві зайнято , за даними за 1991 р. 1114336 чол., що складає 97,2% зайнятих у 1990 р., у тому числі чисельність промислово-виробничого персоналу рівнялася 963386 чол. (97% до 1990 р.), із них робітників 771241 чол. (96,8% до 1990 р.).

Автомобілебудування залишається поки ще однієї з високорентабельних галузей промислового виробництва Російської Федерації.

P.S. Декілька слів про саму таблицю.

Вона, на жаль, далеко не повна. Наприклад, одні автобудівні виробництва сюди включені, а інші немає. Вазівський підрозділ Бронто (воно випускає подовжені НИВИ і броньовики) упорядники чомусь віднесли до «вантажних» заводам; у розряд вантажівок потрапили іжевські «каблучки» (ІЖ 2715) і Луази (напевно, упорядники розподіляли автомобілі по міжнародній класифікації транспортних засобів). Але в іншому дані цілком коректні.

III. Чинники, що впливають на розміщення галузі.

Чинниками розміщення прийнято вважати сукупність різноманітних просторових нерівнозначних умов і ресурсів , при використанні яких досягаються кращі результати з погляду обраних критеріїв і поставленої ціле розміщуваних виробничих об'єктів.

Розрізняють такі групи чинників: природні - кількісні запаси і якісний склад природних ресурсів , гірсько-геологічні й інші умови їхнього видобутку і використання, кліматичні, гідрогеологчного, орографічні умови і т.д.; екологічні - охоронні і конструктивні заходи щодо ощадливого використання природних ресурсів і забезпеченню здорових життєвих і трудових умов для населення; технічні - досягнутий і можливий рівень техніки і технології; соціально - демографічні - заможність трудовими ресурсами , стан соціальної інфраструктури; економічні - економіко-географічне і транспортне положення , вартість, капітальних і поточних витрат, терміни будівництва, ефективність виробництва, призначення і якість продукції, територіальні економічні зв'язки і т.д.

На розміщення автомобільної промисловості не впливають сировинні і паливно-енергетичні ресурси, слабко впливають райони споживання готової продукції, що вирішать вплив роблять трудові ресурси.

RSSСтраница 1 из 7 [Всего 7 записей]1 2 3 4 5 » ... Последняя »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100