Авіація в роки Другої світової війни

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: История Украины
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=2458 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 3 [Всего 3 записей]1 2 3 »

Вступ

В роки Другої світової війни авіація перетворилася у величезну силу і стала неодмінним учасником усіх великих боїв. Неможливо було здобути значну перемогу на суші, не захопивши попереднє панування в повітрі. У противному випадку наземні війська несли від повітряних атак важкі утрати вже на марші і були не в змозі розгорнутися в бойовий порядок.

Літаки взяли на себе багато функцій: розвідувальні, патрульні, ударні, оборонні. Далекі розвідники вели розвідку з повітря тилових об'єктів супротивника, ближні стежили за пересуваннями фронтових військових частин і здійснювали коректування артвогню. Пікіруючі і горизонтальні бомбардувальники, а також штурмовики наносили удари по скупченнях військ ворога - їм протидіяли винищувачі. До складу підрозділів морської авіації входили торпедоносці, призначені для боротьби з ворожими кораблями. Прибережні води не залишалися без уваги патрульних літаків і літаючих човнів, здатних у разі потреби атакувати малоразмерние мети, наприклад, підвідні човни.

Винищувачі

Улітку 1940 року над Англією нависла погроза давно обіцяного фюрером вторгнення на Британські острови. Складовою частиною гітлерівського плану захоплення Англії "Морський лев" була операція "Адлерангриф" - повітряне настання "Люфтваффе". До кидка через Ла-Манш приготувалися екіпажі двох з половиною тисяч літаків, що базувалися на 400 аеродромах Голландії, Бельгії, Франції, Норвегії і Данії. 12 і 13 серпня німці провели масовані нальоти на основні аеродроми і берегові радарні станції англійців, а 14-го почали нічні рейди до авіаційних заводів фірм "Брістоль", "Вестланд", "Роллс-Ройс" і "Глостер". Результат - ушкодження двох аеродромів і декількох радіолокаційних станцій. Не занадто вдало пройшли і нальоти на підприємства. Найчастіше бомбардувальники не встигали долетіти до мети - на полпути їх перехоплювали англійські винищувачі. Утрати "Люфтваффе" тільки 13 серпня склали 47 літаків. Британці позбавилися 13 машин. Уже наступного дня над островами з'явилися не пікірувальники Ju-87, що бомбили напередодні аеродроми, а двомоторні винищувачі Мессершмитт Ме-110 з бомбовим навантаженням: командування "Люфтваффе" не ризикувало більше посилати без супроводу порівняно тихохідні бомбардувальники на "розтерзання" англійським винищувачам. У ті ж дні, стурбований утратами, Геринг розпорядився "надалі в складі кожного екіпажа літака, що діє над Англією, мати не більш одного офіцера". До середини жовтня німецька авіація вдень і вночі намагалася розгромити королівські військово-повітряні сили, розбудувати систему ПВО, підготувати висадження вермахту на Британські острови. І щораз, несучи чималі втрати, англійці відбивали атаки.

Героями повітряного бою, названого англійцями "битвою за Англію", стали пілоти 600 винищувачів "Спитфайр" і "Харрикейн". Як правило, "Харрикейни" нападали на ворожі бомбардувальники, а більш швидкісні "Спитфайри" змушували вплутуватися в бій винищувачів супроводу. Залишившись наодинці з "Харрикейнами", фашистські літаки або ставали їхніми жертвами, або рятувалися втечею, так і не долетівши до об'єктів бомбардування. "Спитфайр", швидкість якого приблизно дорівнювала швидкості Ме-109 із двигуном "Даймлер-Бенц" 601В (1000л.с.), перевершував основний винищувач "Люфтваффе" у маневреності. Реджинальд Митчелл, головний конструктор фірми "Супермарин", втілив у винищувачі кращі якості гоночних літаків, зумів зробити його надзвичайно легкої в керуванні, маневреною машиною. Своєю маневреністю "Спитфайр" зобов'язаний не тільки ретельному підбору площ кермових поверхонь, їхньої вагарні й аеродинамічному балансуванню, але і крилу порівняно великої площі. Додавши крилу аеродинамічно вигідні обриси, Митчелл удало сполучив у літаку високу швидкість гоночної машини з маневреністю гарного винищувача з малим навантаженням на крило.

Перший тур повітряних боїв другої світової війни розкрив і недоліки винищувачів кінця 30-х років: вісім крильевих кулеметів "Спитфайра" виявилися слабкою зброєю проти літаків ворога, оснащених противопульной бронею. Однієї лише скорострільності вже не вистачало. "Дошкулити" винищувачі і бомбардувальники "Люфтваффе" можна було тільки гарматними снарядами.

Першою продувною "моделлю" стала МІГ-3 у натуральну величину. При продувках винищувач, ретельно "вилизаний" після досліджень на моделях і в досвідчених польотах, розкрив резерви швидкості, що таїлися в ньому, і побічно дальності. З'ясувалося, що одна тільки антена "украла" у машини 2 км/ч. Вільно звисав провід уклали в обтічну трубу. Так, проаналізувавши вплив "дрібниць" на аеродинаміку літака, домоглися чималого виграшу в опорі. Звідси й економія пального, а виходить, і велика дальність польоту. Мить-3 вважався одним із самих перспективних літаків наших ВВС. Його стихією була висота, і саме на висоті, як думали до початку бойових дій фахівці з тактики авіації, розіграються повітряні бої другої світової війни. Тепер усі залежало від промисловості, який стояло згорнути випуск застарілих "Чайок" і И-16, "розмножити" у тисячах екземплярів новітні радянські винищувачі.

Спроектовані з далеким прицілом, що втілили в собі останні досягнення науки і техніки, вони виявилися самими "молодими", а тому і сильними суперниками авіації ворога. Конструкція піддавалася модернізації, перехід до інших, більш зробленим моделям йшов прямо "з коліс", без зупинки налагодженого серійного виробництва. Оцінивши сильні і слабкі сторони наших винищувачів, радянські конструктори взяли курс не на розробку зовсім нових зразків, а на послідовне модифікування вдалих машин, їхнє оснащення більш могутніми двигунами, "вилизування" аеродинамічних форм, що виправдали себе, включення в перевірені конструкції нових матеріалів, устаткування, зброї.

Займаючись новим варіантом літака, не можна удосконалювати його взагалі, домагатися підвищення абсолютно всіх характеристик машини. Конструктор змушений спиратися у своїй роботі на освоєну промисловістю технологію, користатися каталогом готових виробів - уніфікованими пневматиками шасі, крепежом, іншими стандартними елементами. Не завжди варто змінювати, скажемо, нехай не саму зроблену, але доведену гідросистему, що не грозить раптовим відмовленням, як це може случитися з абсолютно новими гідроциліндрами, золотниками, акумуляторами. Звичайно, перш ніж оснастити якою-небудь новинкою сотні і тисячі серійних машин, неї перевіряють на стендах і в іспитових польотах, але головні іспити - на фронті. Поспіши конструктор, спонукуваний найкращими намірами,- помилка буде коштувати чималої крові, утрати дорогоцінного часу на виправлення необачного рішення.

У небі Сталінграда відбулося бойове водохрещення модифікованого Лагга, чудесним образом превратившегося у швидкісний, маневрений винищувач з могутнім гарматним залпом. Улітку 1943 року в боях на Орловсько-Курській дузі брали участь уже Ла-5ФН, літаки з форсованим двигуном, "видававшим" уже 1850 л. с. замість 1700 в АШ-82.Німці запустили у виробництво Фокке-Вульф FW-190. Але і цей добре збройний і швидкісний літак виявився тяжелее Ла-5ФН, уступав йому в бистроходности і маневрі і погано "тримав" снаряди радянських авіагармат. Літні властивості лавочкинского літака покращилися і від того, що важкі крильевие лонжерони з деревини замінили металевими - "дюралева криза" у промисловості вже минав. Вага винищувача зменшився. Конструктори попрацювали і над керуванням - вони зробили Ла-5ФН менш "строгим" до помилок пілота, і це особливо оцінили молоді льотчики. Саме на Ла-5ФН у грандіозних боях 1943 року відкрив рахунок своїх бойових перемог молодий льотчик И. Кожедуб. Усі 62 німецьких літака, збитих їм за час війни, були спалені чи висаджені вогнем гармат "Лавочкіна". З Ла-5ФН пілот пересів у кабіну Ла-7, що випливає варіанта вдалої машини. Попрацювавши над аеродинамікою, конструктор змусив літак, оснащений усі тим же швецовским мотором, літати зі швидкістю 680 км/ч. Вогневу міць Ла-7 склали три 20-мм пушки.

Ла-7

Готуючи найбільші наступальні операції нашої армії 1943 року, радянське командування зажадало від авіапромисловості винищувачів зі збільшеною дальністю польоту. Їм стояло прикривати наземні війська, супроводжувати бомбардувальники і штурмовики. Як-9 з'явилися на фронтах у другій половині 1942 року, а в жовтні разом з Ла-5 взяли участь у битві на Волзі. На висотах від 4000 до 4800 м машина перевершувала Me-109G-2 по швидкості і маневреності. На 5 тис. м Як-9 забирався за 4,9 хв. "Мессеру" для такого ж підйому було потрібно 5 хв. На повний віраж Як-9 ішло 19-20 с. Супротивник затрачав на це 22-23 с. Чудовими бойовими властивостями Як-9, що веде свій початок від передвоєнного Як-1, зобов'язаний більш зробленій аеродинаміці і заміні дерев'яних конструктивних елементів металевими. Машину оснастили форсованим двигуном ВК-105ПФ. Продовжуючи заміняти в Яках дерево на дюраль і сталь, КБ А. Яковлева полегшує конструкцію Як-9 і збільшує внутрішні вільні обсяги фюзеляжу і крила. Виходить, винищувач можна постачити збільшеним запасом чи палива оснастити могутньою зброєю. Як-9Д мав дальність польоту 1400 км. Як-9 ДД - 2000 км. Одну з модифікацій (Як-9Т, 1943 р.) оснастили 37-мм знаряддям НС-37. Пізніше, у 1944 році, з'явився досвідчений варіант Як-9ДО, збройний 45-мм чи 75-мм гарматою. Снаряд пробивав броню танків і бойових кораблів.

RSSСтраница 1 из 3 [Всего 3 записей]1 2 3 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100