Аналіз управлінської діяльності менеджера на ВАТ "Смілянський цукрокомбінат"

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Менеджмент
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=3065 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 4 [Всего 4 записей]1 2 3 4 »

2. Аналіз управлінської діяльності менеджера на ВАТ "Смілянський цукрокомбінат"

2.1 Техніко-економічна характеристика підприємства

Акціонерне товариство, відкритого типу "Смілянський цукровий комбінат" Адреса : 20700 Черкаська обл., м. Сміла, вул. Рози Люксембург, 6.

Побудований в 1938 році графом Бобринським, Смілянський цукровий завод був одним з перших в Південно-західній частині України. В 1963 році на базі заводу, використавши відход виробництва - мелясу, в якості сировини, побудований завод лимонної кислоти. До 1998 року завод знаходився у державній власності, а з листопаду 1998 року став власністю акціонерів, які мають контрольний пакет акцій.

Основна діяльність ВАТ "Смілянський цукрокомбінат" - випуск цукру та лимонної кислоти. Сировиною для цукрового заводу, являються цукрові буряки, вирощені колективними сільськогосподарськими підприємствами Смілянського та Черкаського районів.

Добова переробка буряків складає 1800-1900 тон. Добовий випуск цукру-піску складає 220-250 тон. Чисельність працюючих по цукровому заводі складає 570 чоловік.

Сировиною для заводу лимонноі кислоти являється відход виробництва цукрозаводу - меляса, та меляса з інших цукрових заводів.

Річна виробнича потужність заводу лимонної кислоти 5 535 тонн. Добовий випуск лимонноі кислоти складає 16 тон.

Чисельність працюючих по заводу лимонноі кислоти складає 240 чоловік.

Для одержання вапнякового молока та сатураційного газу,які використовуються в цукровому заводі для очищення соків, в 1979 році в окремій будові побудоване газо-вапнякове відділення.

Для обпалювання вапнякового каменю встановлено дві печі марки ИПШ-100. В якості палива використовується кокс. Вапняковий камінь та кокс зберігаються на майданчиках з твердим покриттям: для каменю на 30 000 тон, а для коксу на - 2500 тон.

Для забезпечення теплом та електроенергією цукрового заводу, заводу лимонної кислоти в 1960 році була побудована, а в 1964 році ступила в число діючих ТЕЦ Смілянського цукрокомбінату.

В ТЕЦ заводу встановлені три парогенератори БМ 35/39 та один ГМ-50 із загальною продуктивністю 155 тон гострої пари на годину. Основним паливом для

парогенераторів служить природній газ, резервним паливом являється мазут марки М 100.

В машинному залі встановлений турбогенератор потужністю 6000 кВт, який працює з протитиском 0,5 МПа, та газопоршневі когенераційні установки фірми ІТЕКВАСНЕК в кількості двох одиниць із загальною потужністю 3500 кВт.

Мазутне господарство складається з зливної естакади на 4 ва-гон-цистерни, з надземних ємностей V = 2832 ; У2=213О мЗ; УЗ=1026 . Проект розроблений Укргіпроцукорпромом в 1962 році.

Інформація про організаційну структуру емітента

Відкрите акціонерне товариство "Смілянський цукровий комбінат" засноване відповідно до рішення Регіонального відділення Фонду державного майна Украіни по Черкаській області від 28 листопада 1995 року за N 328-АТ шляхом перетворення державного підприємства Смілянський цукровий комбінат у відкрите акціонерне товариство відповідно Указу Президента Украіни "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів" від 26 листопада 1994 року та Закону Украіни від 10 липня 1996 року за N 290/96 ВР "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі".

Тимчасовий статут ВАТ затверджено регіональним відділенням Фонду державного майна Украіни по Черкаській області 28 листопада 1995 року та зареєстровано розпорядженням голови Смілянської районної державної адміністрації 11 грудня 1995 року за N 116-р. Внесені зміни та доповнення шляхом викладення статуту, в новій редакції затверджені загальними зборами акціонерів (протокол N1 від 28 листопада 1998 року), зареєстровані розпорядженням Голови Смілянськоі районної державної адміністрації (реєстраційний N 676 від 28 грудня 1998 року) .

Свідоцтво про державну реєстрацію ВАТ "Смілянський цукровий комбінат" за N00373563 видане Смілянською райдєржадміністрацією 12 грудня 1995 року.

Статутний фонд товариства до 1.06.2001року складав З 593 860 гривень та був розділений на 14 375 440 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 гривень. Свідоцтво про реєстрацію випуску цінних паперів засвідчене Черкаським обласним фінансовим управлінням 26 березня 1996 року за N 184/1.

Статутний фонд розподілений на 24947381 шт. простих іменних акцій.

Збільшення статутного капіталу на 2643,1 тис.грн. проводилось в 1 півріччі 2001 року за рахунок додаткового випуску акцій 2 еміс. Свідоцтво про реєстрацію випуску акцій в документарній формі засвідчене Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку за № 345/1/01 від 19 липня 2001 року.

Управління ВАТ "Смілянський цукровий комбінат" здійснюється:

- загальними зборами;

- Спостережною радою;

- правлінням Товариства;

- ревізійною комісією;

Керівництво поточною діяльністю товариства здійснює виконавчий орган - правління. До повноважень правління відноситься в основному поточне управління діяльністю товариства. Роботою правління керує голова правління, який призначається рішенням Спостережної ради.

Для контротіо за діяльністю виконавчого органу створено Спостережну раду у Персональний склад Спостережної ради та зміни в ній затверджуються загальними зборами акціонерів Товариства. Спостережна рада не має права втручатися в оперативну діяльність правління Товариства.

Контроль за фінансово-господарською діяльністю правління акціонерного товариства проводиться ревізійною комісією, яка підзвітна тільки вищому органу товариства.

Метою діяльності ВАТ є задоволення потреб населення І України в цукрі, лимонній кислоті та інших видів продукції; здійснення, як з українськими, так і іноземними партнерами, юридичними і фізичними особами, виробничої, науково-дослідницької, торгівельної і комерційної діяльності з метою одержання відповідного прибутку (доходу) для задоволення на цій підставі соціальних і економічних інтересів членів Товариства.

Основним предметом діяльності є виробництво цукру-піску і лимонноі кислоти та їх реалізація.

В липні 1997 року відповідно з наказом Регіонального відділення ФДМУ по Черкаській області за N 707- АТ від 14.05.97 року при ВАТ "Смілянський цукровий комбінат" було . засновано два дочірні підприємства: "Кристал" та "Агрокомплекс". Майно даних підприємств складалося з основних засобів Засновника, переданих їм в оренду.

01 січня 1999 року закінчився термін оренди основних засобів по ДП "Кристал" та ДП "Агрокомплекс". Враховуючи негативні наслідки створення дочірних підприємств при комбінаті, відповідно до прийнятого рішення Спостережноі ради, з 01 січня 1999 року ВАТ "Смілянський цукровий комбінат" працював як єдиний виробничий комплекс.

В своєму складі комбінат має два основні виробництва:

- виробництво цукру-піску з цукрових буряків;

- виробництво лимонної кислоти.

Забезпечення цехів паром та гарячою водою, а також теплопостачання здійснюється ТЕЦ. Загальна потужність ТЕЦ - 183 тонни пару на годину при тепло ємність 0,79 Гкал на тонну. Котли в основному опалюються газом, але в якості резервного палива використовується і мазут.

Парова турбіна зблокована з електрогенератором потужністю 6,0 МВт, яка виробляє електроенергію для потреб комбінату.

Крім цехів основного виробництва на території комбінату розташовані допоміжні цехи:

- транспортний цех;

- вапнякове відділення;

- залізничний цех;

- деревообробний цех;

- механічна майстерня;

- цех мішкотари;

На утриманні ВАТ "Смілянський цукровий комбінат" знаходяться об'єкти соціально-побутової та житлової сфер:

- два багатоповерхові будинки;

- три гуртожитки;

- школа;

- їдальня;

- база відпочинку "Сокирно";

З 1 серпня 2001 року дитячий садок "Сонечко" передано в комунальну власність міста міськвиконкому м.Сміла.

Основною сировиною для випуску цукру-піску є цукровий буряк. Нажаль за відсутності достатньої кількості сировини (буряку) цукровий завод змушений працювати лише 40 діб на рік, в той час коли для більш ефективного використання заводу доцільно щоб він працював неменше ніж 90 діб на рік.

RSSСтраница 1 из 4 [Всего 4 записей]1 2 3 4 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100