Андорра

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: География
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=9845 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

Географічна характеристика.

Князівство Андорра розташовано досить високо над рівнем моря в районі Східних Піренеїв, між Францією й Іспанією. Площа 465 км2 (за іншими даними ООН, 453 км2). Населення 65 тис. чіл. (1998), говорить на каталанскій мові., а також французькій і іспанській мовах. По віросповіданню - головним чином католики. Ландшафт представляє улоговину з гір з похилими схилами і гостроверхими вершинами, розсічену долинами верхнього і середнього плину р. Валира (басейн р. Ебро) і її припливів, а частково також р. Арьєж (басейн р. Гаронни). Найнижча точка - Риу-Валіра (Riu Valira) - 849 метрів над рівнем моря, найвища точка - Кома-Педроса (Coma Pedrosa) - на висоті 2946 метрів над рівнем моря. Літо у високогір'ях холодних і сухе, хоча в долинах достатно тепло, зими холодні і сніжні, але, як правило, дуже сонячні. Ландшафт і клімат являють собою ідеальне сполучення для катання на лижах.Що є причиною припливу туристів

Столиця Андорри - Андорра-ла-Велла (Andorra La Vella); країна поділяється на сім адміністративних округів. Природні ресурси країни представлені гідроенергетикою, мінеральними водами, лісом і залізною рудою. Андорра не має власного міжнародного аеропорту: Барселона знаходиться усього в 3 годинник їзди, відмінні дороги зв'язують Андорру з Іспанією і Францією.

Історична характеристика.

Походження Андорри губиться в нетрях історії. Імовірно, це було одне з буферних держав, створених Карлом Великим для захисту християнської Франції від арабів. За традицією Карла Великого вважають засновником держави, а його син Людовик Благочестивий подарував жителям Андорри Велику Хартію волі (Маgna Carta). Перше згадування в джерелах про Андорру відноситься до 805. У середні століття територія Андори була феодальним володінням в основному графів де Фуа і єпископів Урхельских. Своєрідну форму "незалежності" країна одержала в результаті виниклих у 13 в. розбратів між останніми , котрі в 1278 підписали договір ("Акт-пареаж"). Відповідно до цього договору, над Андоррою встановлювався подвійний сюзеренітет графів Фуа і єпископів. Цей договір діє дотепер. Спадкоємці єпископа і понині є співправителями, а права графів Фуа перейшли спочатку до короля Наварри, потім до короля Франції, а пізніше - до її президента. Під час Французької революції Андорра стала незалежною, тому що новий уряд Франції скасував усі колишні акти, але в 1806 при Наполеонові андорці звернулися до нього з петицією про відновлення Акт-пареажа. Наполеон погодився, помітивши, що "Андорра - політичний курйоз, якому необхідно зберегти", і проголосив її конституційною республікою. У 1866 в Андоррі була введена конституція, у 1867 - трохи обмежена влада єпископа в області внутрішнього життя громад. Однак у житті і звичаях народу Андорри дотепер збереглися пережитки дофеодальних і феодальних відносин (общинна власність на землю, звичайне право, залишки кровних відносин і т.д.).У країні існують два опозиційні політичні угруповання - "група молодих" (т.зв. Андоррський національний союз) і "група старих".Хоча насправді Андорра стала незалежною в 1278 році. Співправителями цієї країни є французький президент і іспанський єпископ Урхельский, але вони зовсім не втручаються в справи цієї країни.

Структура економіки.

Андорра є незалежною європейською державою, парламент якої обирається шляхом демократичних виборів; титулярний уряд на місцях представляють чиновники, називані "жезлоносцями" (vergeurs). Однопалатний законодавчий орган - Загальна рада (Consell General) складається з 24 членів, що обираються кожні чотири роки. Половина з них вибирається безпосередньо в округах, інша половина - через голосування по національному виборчому листу. За рекомендацією Загальної ради співправителі призначають керуючого (Cap de Govern) - прем'єр-міністра, останній же, у свою чергу, призначає кабінет міністрів.

Законодавча система заснована на французькому і іспанському цивільних кодексах і на незалежному судовому праві по конституції 1993 року. Андорра є цілком пільговою в плані законодавства територією, однак юридичні процеси на рівні вищих судових інстанцій можуть виявитися досить складними. Судові функції в Андоррі здійснюють: один із двох бальї (французький і єпископський), апеляційний суддя, вищий суд і церковний суд єпископа; діє також трибунал по кримінальних справах. Оскар Рибас Рейг, що очолював уряд Андорри в 1990-1994, провів у країні політичну реформу, що увінчалася прийняттям у 1993 новій конституції. З тих пір у політичному житті Андорри помітну роль грають Національне демократичне об'єднання, до якого належить Рибас Рейг, і Ліберальний союз. Жодна з цих партій не має чіткої ідеологічної програми. У листопаді 1994 Рибас Рейг пішов у відставку після того, як висунуті їм проекти оподатковування і розвитку інфраструктури викликали широке невдоволення населення. Уряд очолив Марко Форне Молне, лідер Ліберального союзу. Ця партія одержала 18 з 28 місць у Генеральній раді на виборах у лютому 1997.

Сільське господарство представлене тваринництвом, головним чином пасовищне вівчарство. Загальне поголів'я худоби - білш ніж 30 тис. Обробляється близько 4% території країни. У долинах і по нижніх ділянках схилів вирощуються ячмінь, жито, картопля, виноград, тютюн. Підсобні промисли - вирубка лісу і випал деревного вугілля. Є підприємства харчової промисловості, кустарне виробництво сувенірів, предметів побуту. У м. Эскальдес - єдина ГЕС потужністю 26,5 Мвт (1 Мвт = 1000 Квт). Значна галузь економіки - обслуговування іноземних туристів, число яких досягає більш 1 млн. люд. у рік. Шосейною дорогою Андорра зв'язана з Францією й Іспанією. З Андорри вивозять вовну, сир, деревне вугілля. Хоча в країні є багаті запаси заліза і свинцю, їхні родовища погано освоєні, оскільки велика вартість транспортних витрат. Лише в декількох місцях ведеться видобуток залізної і свинцевої руд і мармуру. Серед місцевих галузей господарства виділяються настриг і прядіння вовни, вирощування і переробка тютюну, різні кустарні промисли. Безмитна зовнішня торгівля створює можливості для фінансових операцій іноземних фірм. В Андорі нараховується 9 банків. У обігу французький франк і іспанська песета. Поштова унія з Францією й Іспанією. У Піренеях поширена контрабанда. Перед Другою світовою війною основним предметом контрабанди був тютюн. В даний час у цю сферу втягнуті також побутова електроніка, спиртні напої й інші товари, звичайно оподатковувані високими податками. Наприклад, автомобілі купують у Франції, реєструють в Андоррі і з вигодою продають в Іспанії. Процвітаюча економіка Андорри - на 100% приватновласницька й обслуговуваєма на місцевому рівні. Її нерегульована банківська система одна із самих надійних у світі. Об'єктивна наступна характеристика: процвітаюча, суперкомп'ютеризована, енергійна, розсудлива і цілком орієнтована на своїх клієнтів. Деякі найбагатші люди світу стали віддавати перевагу банкам Андорри, а не знаменитим аналогічним організаціям Швейцарії.

Історично сільське господарство Андорри через незначну площу, придатної для оброблення землі, спеціалізується на розведенні овець, свиней і великої рогатої худоби. У наш час скотарство і ферми як і раніше зберігають важливе значення в економіці країни поряд з тютюновим виробництвом, але туризм став, безумовно, домінуючою галуззю, що забезпечує не менш 80% ВВП. Основним магнітом, що притягає туристів, є відсутність податків або ПДВ, хоча відносні переваги Андорри в порівнянні з Францією або Іспанією вже починають зникати, оскільки обидві країни почали процес лібералізації своїх ринків.

ВВП із розрахунку на душу населення складає 20 000 доларів, що ближче до нижньої границі середнього показника по європейських країнах. Однак з обліком мінімальних урядових витрат і практично відсутністю податків Андорра є цілком перспективною країною. Виробництво (здебільшого зв'язане з тютюновою промисловістю) і зростаючий сектор фінансових послуг складають по 5% ВВП кожний. Більшість товарів є імпортними, що приводить до явного структурного дефіциту торговельного балансу. Темпи росту коливаються досить сильно: економіка Андорри залежить від стану справ у сусідніх державах. В даний момент економіка знаходиться в гарному стані, темпи росту оцінюються приблизно в 5% або навіть більше.

RSSСтраница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100