Види релігій

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Религия, религиоведение
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=2752 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 4 [Всего 4 записей]1 2 3 4 »

РЕЛІГІЇ ТИХОГО ОКЕАНУ

Вивчення релігій населення островів Тихого океану демонструє серйозні труднощі, що виникають у дослідників, орієнтованих на зовнішні прояви релігійності. Океанійці не тільки найчастіше приховують особливості свого культу, але і з легкістю змінюють його й удають до культів інших релігій, не міняє при цьому схильності до своїх споконвічних віроучень.

Факти приховання своеї- щирої конфесіональної приналежності океанійцями призводить Р.Форчун, що досліджував релігію жителів острівця Добу. Він відзначає, що важко вивчати тубільні звичаї (особливо магію) у тому випадку, якщо місцеві жителі бачили етнографа разом із місіонером або колоніальним чиновником. "Я запевняв тубільців, - пише він, - що в мене немає нічого загального з цими людьми, але не досяг у цьому повного успіху. Від мене щось приховували". Один. із: островитян клявся ученому (хоча той зовсім його про це не запитував), що він. -.. християнин і вірить тільки в Бога. "Це неправда, - помічає Форчун, - як кожний добуанець він ходить у церкву і посилає туди дітей із страху -перед місією, але він виконує всі дохристиянські звичаї і цілком вірить у них".

Достатньо найменшого привода (відмови місіонера в дозволі брати участь у спортивному змаганні, у музичному ансамблі і т.п.) і океаніець, з'ясувавши заздалегідь, що інший місіонер йому це розв'язає, прощається зі

старою вірою і приймає другу, благо в селі є і та, і інша церква. У Океанії чимало людей, що змінювали своє віросповідання по двох, трьох, чотирьох разу. Перехід з одного віросповідання в інше іноді відбувається колективно, усім селом. Так, на острові Бугенвиль місіонер-католик не розв'язав розлучитися з дружиною одному з впливових жителів села. Той швидко перемінив католицьку віру на протестантську (веслеянскую), а слідом за ним те ж саме зробили усе. жителі села. Релігійні вірування океанійців до прибуття до них місіонерів при всіх регіональних розходженнях містили в, собі щось загальне, властиве їм усім.

Океанійці оберталися до духів предків, до богів, приносячи їм жертви й очікуючи від них відповідної помочі (за принципом "ми-вам, ви-нам"). Вони розраховували одержати цю поміч при житті, у земному світі, а не після смерті, коли, відповідно до їхніх вірувань, душі мертвих підуть в інший світ. Поміч духів предків або догів потрібна в тих випадках, коли в людей у їх земних, справах не усе утворюється так, як їм хотілося б. Що стосується загробного життя, то океанійці, вірячи в її можливість, звичайно не заглядали так далеко вперед. По їхніх уявленнях, загробна життя в принципі така ж, як і земна, - там теж будуть городи," обряди инициацїї, вступи в шлюб, буде чередовання удач і невдач. Якщо живі на землі будуть приносити мертвим предкам жертви - добре. . не будуть - погано. Акцент у релігійних віруваннях океанійців робиться насамперед на земне життя. Недарма ряд дослідників характеризують традиційну релігію океанійців як релігію "матеріалістичну".

До духам предків і до богів остров'яни ставилися як рівні до рівних - перед богами, а тим більше перед духами. предків вони не знищувались. . не раболепствовали, Якщо дух предка або бог виконував прохання і побажання людей, люди берегли череп предка, деревяне різьблене зображення предка або бога, приносили їм жертви, виконували визначені обряди. Якщо не виконував - череп предка або його різьблене зображення викидали і заміняли черепом або різьбленим зображенням іншого предка. Не тільки духу предків, але і боги мислилися обитающими десь недалеко. Люди запрошували їх на святкування, ставили для них порції їжи , і, називаючи кожного по імені, говорили: "Це тобі, їли! А це тобі, їли! " Про усякий випадок ставили декілька порцій для тих духів предків або богів, що могли, по безпам'ятності не запросити.

Що стосується регіональних розходжень у традиційних віруваннях, те тут можна виділити дві основні області:

1) Меланезію (крім Фіджі), і 2) Микронезію, Полінезію в перший: переважала віра в духи предків, чаклунство, цілком була відсутня ідея загробного воздаяння, не було фахових служителів культу. Для другий характерний політеїзм, обожнювання племінних керманичів, обряди з людськими жертвопринесеннями, знову ж чаклунство, наявність жерців-професіоналів. Релігія полінезийцев відбивала соціальну стратифікацію місцевого товариства і захищала корисливі інтереси племінної знаті. Треба також відзначити, що людей, пов'язаних із яким-небудь одним конкретним духом предка, у Меланезії нараховувалося не більш декількох десятків, у той час як у Полінезії людей, що вірять в один племінного бога, могло бути декілька тисяч. Віра в "великих богів" - Тангароа, Ту, Тане, Ронго - зафіксована на багатьох полінезийских архіпелагах.

Помітивши небажання океанійців відмовлятися від своїх старих богів, місіонери "перекладали" їх на посаду диявола. Це, пише Ч.Роули, "загальна практика в процесі християнізації". Самі океанійці віддавали перевагу ставити своїх богів на, місце християнських персонажів. Так, на Тавайских островах християнська . трійця довгий час виступав в уяві трьох гавайських богів - Ку (бог-батько), Кане (бог-син). Лоно (бог-дух святою). Для четвертого гавайського бога, Каналів, місця вистачало, і йому прийшлося обійняти посаду диявола. Робити подібні заміни часом допомагали самі ж місіонери. Так, єпіскоп Ж.Помпайе говорив маорі, що Хіна (дружина Мауи)- це діва Марія. На островах Самоа богиня війни Нафануа була включена- у пантеон християнських святих, де вона виступала в новій ролі - посланниця бога. . Жителі Маркизского архіпелагу ототожнили своє старе божество. Тики з християнським богом. На деяких -островах місцеві. бога перетворювалися; у пророків, в ангелів. Океанійці не заперечували і проти перетворення їх у дияволів: диявол у їхньому розумінні - це не виплодок зла,' а такий же бог, як і Яхве. Іноді вони вважали головним богом саме диявола, а. не Яхве. Папуас Марафи, що жив у районі р. Маркхем на острові Нова Гвінея, створив віроучення, по якому дійсний бог - не Яхве, а диявол, і молитися треба саме йому.

МЕЛАНЕЗИЙСКИЕ РЕЛІГІЇ містять у собі віру, у духи фигона (хигона). Головний фигона Агунуа рахується творцем світу. Иногда- утвір приписується, братам первосоздателям противостоящим друг другу. Один із них наділений мудрістю, винахідливістю, почуттям гідності, саме він створює порядок і блага цивілізації, що забезпечують нормальне життя, у той час як другий брат, підступний, неперебірливий у засобах і дурний, псує створене і самий творить вредоносние речі. Поряд із фигона відомі здаро (атаро) - духи моря, дерев, морського берега, що заподіюють людям шкода, але передають їм у соні мистецтво танка і сімейні городи, що охороняють. До фигона й адаро обертаються за підтримкою перед військовим походом. У манус і в жителів острова Лау (Фіджі) відомі духи-покровители, що не мають нічого загального з пологовими предками і не були в минулому людьми; за ними також закріплені печери, камені, дерева.

Хоча в багатьох місцях Меланезії духи природи і духи мертвих називаються однаково і між ними просліджуються деякі зв'язки, у принципі уявлення про смерть, про духах мертвих, про землю покійних, складають щодо самостійну область. Типові уявлення про відхід духів мертвих у "свою". землю, що звичайно локалізується на острові, під землею або під водою, про шлях духів, про засоби переправи в землю мертвих, про її устрій і уяву "життя" у ній і т.д. Водночас, духи мертвий тривалий час (або навіть постійно) перебувають поблизу від будинку або в будинку в якості хранителя. У манус у ролі духів-хранителів виступають найближчі мертві родичі. Обов'язок підопічного - учинити весь комплекс похоронних ритуалів і зберігати череп мертвого; борг особистого духу - охороняти живого від "чужих" духів. При порушенні духом цього боргу (особливо після смерті підопічного) череп викидається. Рахувалося, що дух мертвого може ввійти в новонародженого, воплотиться в камінь або тварина.

RSSСтраница 1 из 4 [Всего 4 записей]1 2 3 4 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100