Вплив нейролінгвістичного програмування на безпеку життєдіяльності людини

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Психология
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=795 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 8 [Всего 8 записей]1 2 3 4 5 » ... Последняя »

ВСТУП

ЩО ТАКЕ НЕЙРОЛІНГВІСТИЧНЕ ПРОГРАМУВАННЯ?

Нейролінгвістичне програмування, або скорочено НЛП - це мистецтво і наука про досконалість, результат дослідження того, як видатні люди врізно манітних областях діяльності досягали своїх видатних результатів. Цими коммунікативними вміннями може оволодіти кожний, хто хоче підвищити свою особисту і професійну ефективність.

НЛП - це модель того, як окремі люди структурують свій унікальний життєвий досвід. Це лише один з багатьох засобів розуміння і організації фантастично складної і тим не менше прекрасної системи людських думок і комунікації.

НЛП представляє певну позицію світорозуміння і засіб існування в цьому світі, що не можуть бути викладені в одній книзі, але поняття про які можна отримати шляхом читання між рядків. Задоволення від прекрасного музичного твору виникає від прослуховування цього твору, а не від того, що ми прочитаємо ноти. НЛП - річ практична. Це набір моделей, вмінь і технологій для того, щоб мислити і діяти ефективно в цьому світі. Мета НЛП - бути корисним, поширювати ваші вибори і робити життя кращим. Найважливішими питаннями про те, що ви знайшли для себе в тій книзі, є: "Чи це корисно? Чи це працює?" Знайдіть те, що виявляється корисним, і те, що працює, випробувавши це на собі. Важливіше виявити, де це НЕ працює, і змінювати це до тих пір, доки воно не стане працювати. В цьому дух НЛП.

Краще пережити НЛП самому. Тому читайте меню, і якщо вам сподобається те, про що ви прочитали, спробуйте саму страву.

Так що ж це таке - НЛП? НЛП - це мистецтво і наука про особисту майстерність. Мистецтво, тому що кожний вносить свою унікальну індивідуальність і стиль в те, що він робить, і це неможливо відобразити в словах або технологіях. Наука, тому що існує засіб і процес відкриття паттернів, видатними особистостями в будь-який області для досягнення видатних результатів ,що використовуються. Цей процес називається моделюванням, і виявлені з його допомогою паттерни, вміння і техніки знаходять все більш широке застосування в консультуванні, утворенні і бізнесі для підвищення ефективності комунікації, індивідуального розвитку і прискореного навчання.

Чи траплялося вам зробити що-нибудь настільки вишукано і ефективно, що ви навіть самі собі здивувалися? Чи було так, щоб ви справді захоплювались тим, що зробили, і дивувалися тому, як ви це зробили? НЛП показує вам, як зрозуміти і змоделювати ваш власний успіх з тим, щоб ви змогли мати значно більше таких моментів. Це засіб відкриття і розкриття вашого індивідуальної геніальності, засіб виявлення того кращого, що є в вас і в інших людях. НЛП - це практичне мистецтво, що дозволить добитися тих результатів, яких ми щиро прагнемо в цьому світі. Створюючи цінності для інших людей. Це - дослідження того, що створює відмінність між видатним і звичайним. Воно також залишає після себе цілий вєєр надзвичайно ефективних технік в області створення, консультування, бізнесу і терапії.

ЕКСКУРС В ІСТОРІЮ.

НЛП виникло на початку 1970-х і стало плодом співробітництва Джона Гріндера, що був тоді асистентом професора лінгвістики в університеті Калифорнії в Санта Крузі, і Річарда Бендлера - студента психології в тому ж університеті. Річард Бендлер, крім того, дуже цікавився психотерапією. Вони разом вивчали дії трьох видатних психотерапевтів: Фріца Перлза, новатора психотерапії і засновника школи терапії, відомої під назвою гештальт-терапії, Вірджинії Сатір, незвичайного родинного терапевта, якій вдавалося дозволяти такі тяжкі родинні взаємовідносини, що інші родинні психотерапевти знаходили недопустими, і, нарешті, Мілтона Еріксона, всесвітньо відомого гипно-терапевта. Бендлер і Гріндер зовсім не збиралися відкривати нову школу терапії, вони лише хотіли визначити паттерни, що використовуються видатними терапевтами, і передати їх іншим. Їх не цікавили теорії, вони створювали моделі успішної терапії, що працювали на практиці і яким можна було навчитися. Троє терапевтів, яких вони моделювали, були індивідуальностями, що сильно відрізняються один від одного, і всі же вони використали напрочуд схожі основні паттерни. Бендлер і Гріндер розчинили ці паттерни, рафінірували їх і побудували вишукану модель, що може бути застосована в ефективній комунікації, особистій зміні, прискореному навчанні і, звичайно ж, в отриманні більшого задоволення від життя. Вони опублікували свої перші відкриття в чотирьох книгах, опублікованих в 1975-77 роках: "Структура магії" 1 і 2 тт. І "Паттерни", 1 і 2 тт. (дві книги про гіпнотичні техніки Мілтона Еріксона). Кількість літератури, що публікується по НЛП збільшується відтоді з зростаючою швидкістю. В той час Джон і Річард жили недалеко від Грегорі Бейтсона, англійського антрополога, автора робіт по комунікації і теорії систем. Наукові інтереси Бэйтсона були надзвичайно широкі: біологія, кібернетика, антропологія і психотерапія. Він добре відомий як автор теорії подвійного зв'язку в шизофренії. Його вклад в НЛП був надзвичайно великим. І напевно, тільки зараз стає цілком зрозумілим, наскільки він був глибоким. Починаючи з цих початковіх моделей. НЛП розвивалося в двох взаимодоповнюючих напрямках. По-перше, як процес відкриття паттернів майстерності в будь-який області людської діяльності. По-друге, як ефективний засіб мислення і комунікації, що практикується видатними людьми. Ці паттерни і вміння можуть бути використані самі по собі, але крім того можуть служити зворотним зв'язком в процесі моделювання, щоб зробити його ще більш могутнім. В 1977 році Джон і Річард провели серію надто успішних публічних семінарів по всій Америці. НЛП розповсюджується швидко: в Америці до нинішнього часу біля 100 тисяч людей в тій або іншій формі пройшли тренінги НЛП.

ОСНОВНА ЧАСТИНА

НАВЧАННЯ, ЗАБУВАННЯ І ПЕРЕВИВЧЕННЯ

Ми здатні свідомо ухопити лише дуже маленький шматочок з того обсягу інформації, що світ пропонує нам, несвідомо ми реагуємо і помічаємо значно більше, ніж усвідомлено. Наша свідомість надто обмежена і виявляється здатним зберігати сліди максимум семи змінних (або шматків інформації) в будь-який момент часу.

Поняття свідомого і несвідомого є центральними для розглядуваної моделі того, як ми навчаємось. В НЛП щось вважається свідомим, якщо це втеперішній момент усвідомиться як, наприклад, ця пропозиція прямо зараз. Несвідомим вважається те, що в нинішній момент не усвідомлюється. Навколишні звуки, що ви можете чути, були, певно, неусвідомленими до тих пір, доки ви не прочитали цю пропозицію. Спомин про те, як ви вперше побачили сніг,скоріш за все знаходиться поза вашою свідомістю.. Ми живемо в культурі, що підтримує переконання про те, що більшу частину того, що ми робимо, ми робимо свідомо. І тим не менше, більшу частину з того, що ми робимо, - і те, що ми робимо найкращим образом, ми робимо несвідомо.

Традиційною точкою зору є те, що навчання будь-якому досвіду містить в собі чотири стадії. Перша - неусвідомлене незнання. Ви не тільки не знаєте, як зробити щось, але ви також не знаєте, що ви цього не знаєте. Якщо ви ніколи не керували машиною, ви поняття не маєте про те, на що це схоже. Отже, ви почали навчатися керувати машиною. Незабаром ви виявляєте свої обмеження.

Це призводить вас на стадію усвідомленого знання (компетентності). Ви можете керувати машиною, але ви концентруєте на цьому всю свою увагу. Ви оволоділи умінням, але ще не оволоділи майстерністю. І, нарешті, метою ваших зусиль є неусвідомлене знання. Всі ті окремі навики, що ви з такою наполегливістю освоювали, плавно зливаються в одне ціле. Якщо ви будете практикувати щось достатньо довго, те ви досягнете цієї четвертої стадії, тобто сформуєте звичку. В цей момент уміння стає неусвідомленим. Однак деякі звички можуть виявитися не досить ефективними для рішення нової задачі. Наші фільтри можуть не пропустити яку-нибудь важливу частину інформації, що виявиться істотної для включення необхідної звички.

Те же саме відбувається при навчанні НЛП. У нас вже є Уміння спілкуватися і навчатися. НЛП пропонує рафінувати ваші Вміння і дає вам більше виборів і більше гнучкості в їхньому використанні.

RSSСтраница 1 из 8 [Всего 8 записей]1 2 3 4 5 » ... Последняя »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100