Вільногорське скло

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Дипломная работа. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Технологии
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=10342 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 8 [Всего 8 записей]1 2 3 4 5 » ... Последняя »

Вступ.

Скло - штучний матеріал який має такі властивості, як прозорість. Твердість хімічна стійкість, термостійкість. Крім того скло має властивості, які залежать від його прозорості. Завдяки цьому скло широко використовують майже у всіх галузях техніки, медицині, у наукових дослідженнях , та у побуті.

Скло отримують шляхом термічної обробки шихти, яка є сумішшю природних або штучних сировинних матеріалів. Шихту завантажують у піч, і при визначеній температурі та витримці, отримують розплав - скломасу. При охолодженні скломаси в'язкість її зростає, що надає можливість формувати вироби шляхом видування, прокатки, витягування, пресування чи пресовидування.

В залежності від практичного використання скляних виробів змінюється хімічний склад скла, форма, розміри, та спосіб їх виготовлення.

Сучасна скляна промисловість виготовляє найрізноманітніші вироби - промислове та побутове листове скло, скляні труби і ізолятори, медичне та парфумерне скло, тарне та сортове скло, піноскло, скловолокно, ситали та інше.

Тарне скло займає досить велику частку від загального об'єму продукції, що виготовляють скляні заводи. Це відбувається тому, що тарне скло використовується для фасування зберігання та транспортування різноманітних рідких пастоподібних та твердих продуктів.

Перевагами скляної тари, що обумовлюють широке її використання у різноманітних галузях промисловості та в побуті є: гігієнічність, прозорість, можливість виготовлення тари різноманітних розмірів та форми, можливість герметичного закривання та багаторазового використання, доступна ціна.

Скло не виділяє шкідливих речовин, не має запаху, забезпечує тривале зберігання продуктів, добре миється та дезінфікується, легко утилізується, має добрі декоративні можливості. Крім того скляна промисловість забезпечена найбагатшими сировинними ресурсами.

"Вільногорський завод електровакуумного скла" (ВЗЭВС) повинний був стати самим могутнім підприємством у своїй галузі. Виробництво комплектуючих зі скла і металу для кольорових кінескопів повинне було забезпечувати своєю продукцією заводи по виробництву кінескопів усього СРСР. Надалі на підприємстві передбачалося освоїти складальне виробництво кольорових кінескопів. Але в зв'язку з розривом економічних зв'язків, викликаних розпадом СРСР, через відсутність замовлень у 1990 році було припинене будівництво нових об'єктів, зупинене основне виробництво.

З 1992р. Вільногорський завод електровакуумного скла перейменований у Завод "ЭКМА", а вже в 1994 році була почата приватизація державного підприємства "Завод "ЭКМА". З 1996р. державне підприємство "Завод "ЭКМА" перетворено у Відкрите акціонерне товариство"3авод "ЭКМА". Завод спробував власними силами перепрофілюватися на випуск склотари, частково задіявши виробничі площі колишнього заводу.

Основна номенклатура виробництва заводу на той момент була наступною:

пляшки ємністю 0,5 літра, банки ємністю 1,5 до 3 літри, побутові світильники, кінескопи регенеровані, кисень, тара з гофрованого картону.

Але підприємство не змогло вийти на нормальний режим роботи. У 1997 році були створені економічно відособлені виробничі підрозділи ВАТ "Завод "ЭКМА" з окремими субрахунками в банку, основною задачею яких було розвиваючи свої виробництва в різних напрямках, цілеспрямовано зменшувати заборгованості по енергоносіях, у бюджети різних рівнів: пенсійний фонд, по заробітній платі працюючим, тим самим виводячи завод із кризового положення.

Але спроби утворення мережі економічно відособлених виробництв, ні до чого не привели. Занадто важко було піднімати підприємство, що розвалюється, що несло на своїх плечах вантаж заборгованостей.

За чотири роки приватизації основне виробництво ВАТ "Завод "ЭКМА" - склотара і тіньові маски - було цілком зупинене. Чисельність працюючих з 1995р. - по 2000р. скоротилося з 2500 до 198 чоловік. Зросли борги по усіх видах платежів, через невиплату заробітної плати росла соціальна напруга, показники роботи підприємства погіршувалися. Активна частина виробничих фондів заводу за це десятиліття морально і фізично застаріла, була демонтована і вирізана на металом.

Постановою Арбітражного суду Дніпропетровської області від 07.05.2001р. ВАТ "Завод "ЭКМА" був визнаний банкрутом.

На цьому історія підприємства фактично і закінчилася, якби в червні 2000 року на базі ВАТ "Завод ЭКМА" не було створене підприємство ТОВ "Вільногорське скло".

Суворі закони ринку змістили акценти виробництва, але не дали згаснути - майстерності скловарів, так і з'явилася на світ вільногорська пляшка.

За півтора року існування ТОВ "Вільногорське скло", на підприємстві були введені в експлуатацію 2 скловарні печі з виробничою потужністю більш 250 тонн зеленого скла в добу; встановлені і запущені 5 нові лінії по випуску склотари, оснащених сучасними склоформуючими машинами, автоматизованими лініями контролю якості й упакування продукції.

У результаті за цей період виробничі потужності підприємства виросли більш ніж у 4 рази. Якщо обсяг виробництва у вересні 2000р. складав 1,3 млн. пляшок на місяць, у вересні 2001р. він склав більш 8,5 млн. пляшок на місяць. На сьогоднішній день виробничий потенціал заводу дозволяє випускати до 10 млн. пляшок на місяць.

За короткий період у ТОВ "Вільногорське скло" налагодили тісні зв'язки більш з чим 30 виробниками тихих і гристих вин у різних регіонах України.

З конвеєрів заводу нині сходить двадцять найменувань пляшок стандартного класичного зразка, до яких звик споживач. Але час диктує і свої вимоги, а значить необхідність виготовлення товару нової, незвичайної форми. Заводські конструктори за бажанням замовника можуть розробити будь-яку оригінальну винну ємність, що відповідає вимогам самого вимогливого замовника.

000 "Вільногорське скло" працює над освоєнням міжнародних стандартів якості серії ISO 9000.

Усе це - дозволить ТОВ "Вільногорське скло" у найближчому майбутньому зайняти лідируюче положення на ринку СНД серед виробників пляшки для розливу тихих і гристих вин. В даний час ТОВ "Вільногорське скло" випускає і реалізує в Україні і за кордоном (в Молдавію) близько 16 видів зеленої і оливкової пляшки. Завод має постійний запас пляшки практично в повному асортименту і у достатньому обсязі. Це дозволяє в повному обсязі виконувати свої зобов'язання перед своїми основними покупцями, що представлені в таблиці 1.

Таблиця 1. - Перелік найбільш великих споживачів склотари ТОВ "Вільногорське скло" (більш 5%).

Таблиця 2. - Основні споживачі білої пляшки

Рокитновський склозавод

Гостомельський склозавод

Вільногорське скло

ТОВ "Вільногорське скло" має диверсифікований портфель споживачів, частка найбільшого - Артемівський ЗШВ - складає 21%, інші - не більш 15% у загальному товарообігу. Таким чином, відхід або зниження оборотів по декількох клієнтах не викликає значного зниження обсягів реалізації, і надає можливість пошуку нових клієнтів.

Основний асортимент реалізованої пляшки по кількості і цінам представлений у таблиці 1. З таблиці видно, що основну частку в продажах займає шампанська пляшка - близько 38%, потім винна класична - 14%, винна ексклюзивна - Коника - 11%, Коблево - 8 % і інші. Тобто, поки основні продажі сконцентровані в сегменті - пляшки для шампанських вин і винної промисловості.

Оцінений обсяг ринку шампанської пляшки - близько 40 млн. шт. у рік. Позиція заводу в цьому сегменті складає 48%, а планується довести до кінця року цей показник до 60% - тобто загальна реалізація складає порядку 19,7 млн. шт. у рік, і планується довести до 24 млн. шт.(це біля - 2 млн. шт. на місяць).

По винній пляшці обсяг ринку більш 130 млн. шт. у рік. ТОВ "Вільногорське скло" у цьому сегменті займає близько 45%, а планується досягти 52%, тобто обсяг реалізації складає 57,6 млн. шт. у рік , а плановий - 70 млн. шт.(це близько 4,8 млн. шт. на місяць - по факту, і план - 5,8 млн. шт.).

На даному етапі ТОВ "Вільногорське скло" ще не зайняло такий сегмент ринку як біла пляшка 0,5л. Цей сегмент ринку є досить перспективним, оскільки виробництво горілчаних виробів є стабільним, ринок має тенденції до розширення. Підприємство планує вийти на ринок з конкурентноспроможною ціною та високою якістю продукції. Географічно вигідне положення (відображено у таблицях 2 та 4) до сировинних джерел та основних споживачів продукції, висока якість та конкурентноспроможна ціна повинні вивести завод у лідери по продажах у південно-східному регіоні України. Компанія орієнтується на наступних покупців:

RSSСтраница 1 из 8 [Всего 8 записей]1 2 3 4 5 » ... Последняя »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100