Грузія

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: География
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=9827 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.

Грузія - держава в Західній Азії (Закавказзі). Граничить з Росією, Туреччиною, Азербайджаном, Арменією. Довжина берегової лінії - 310 км. Клімат переважно субтропічний 7-15 градусів в січні, зумовлений впливом гірського рельєфу. Вершина країни - г.Шхара (5068 м). На півдні країни - степова зона. Слід згадати, що надра Грузії надзвичайно багаті на марганець, залізні і мідні руди. Є також незначні поклади кам"яного вугілля. Населення Грузії - 5.7 мільйонів чоловік. Сама велика етнічна група - грузини (68.8% населення), армяни становлять 9%, осетини і абхазці - 10%. Українська етнічна група нечисельна і становить - 28 тис. чоловік (1995)

Державний устрій Грузії аналогічний українському - президентська республіка. Країна поділена на 66 адміністративних районів + 2 автономних республіки, Абхазська і Аджарська. Столиця - Тбілісі. Законодавча влада представлена однопалатним парламентом. Нараховується понад 40 партій, найчисельніші і найвпливовіші з яких: Демократичний Союз Грузії, Народний Фронт, Республіканська партія, Партія монархістів.

Економіка - Грузія багата на природні копалини, однак після розпаду СРСР постійно терпить економічну кризу через неможливість налагодження старих економічних зв"язків з Росією, Туреччиною. Державна політика направлена на вкладення закордонних інвестицій в економіку країни. Розвинені чорна та кольорова металургія. Річний ВВП на душу населення становить у Грузії - 1060$. Найбільше господарське значення становлять чайні плантації - 8% всіх посівних територій. Грошова одиниця - ларі. Головні морські порти - Батумі, Поті. Грузія є членом: ОБСЄ, ООН, МВФ, МБРР, ЄБРР.

Війна з Абхазією - Особлива сторінка в сучасній історії Грузії - громадянська війна 1990-94рр., яка фактично триває і зараз але меншими масштабами. Абхазський народ у прагненні до незалежності і послужив причиною цієї війни. Абхазські сепаратисти постійно проводять терористичні акції на території країни. Слід згадати що понад 2000 українців (за даними УНА-УНСО) в різний період воювали на боці абхазців. Складна політична обстановка, спричинена конфліктом, деякою мірою і є гальмом розвитку Грузії. Лише на президента Шеварнадзе з 1992 року було вчинено 3 замахи.


При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100