Ефективність використання позик та управління проектами Світового банку в Україні

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Банковское дело
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=368 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 3 [Всего 3 записей]1 2 3 »

Мета та вартість проекту. Підготовча робота над Проектом розвитку насінництва розпочалася в 1993 р. Метою Проекту була допомога Україні у підвищенні продуктивності сільського господарства та експорті сільськогосподарської продукції за рахунок: постачання якісного гібридного насіння кукурудзи, соняшнику і цукрового буряку; підвищення ефективності та життєздатності національної системи з виробництва насіння. За оцінками експертів, очікуваним результатом впровадження компонента виробництва насіння мала стати демонстрація економічної життєздатності приватного способу його виробництва. Вартість Проекту розвитку насінництва було визначено в сумі 45 млн. дол. США, з яких 32 млн. дол. США, або 71 % витрат передбачалося здійснити за рахунок позики та 13 млн. дол. США, або 29 % витрат за рахунок внутрішніх та інших джерел фінансування (насінницьких підприємств - 11 млн. дол. США, спонсорів - 2 млн. дол. США).

Проектом передбачалось профінансувати витрати на будівництво заводів і придбання обладнання для переробки насіння кукурудзи, цукрових буряків, соняшнику. Вартість запозичених коштів для України становила в межах від 5,8 до 7,3 % річних. Для отримувачів - учасників цієї позики, вартість запозичених кредитних коштів була збільшена на розмір маржі на користь Міністерства фінансів України і становила для підприємств - від 10,1 до 11,6 % річних, а для насіннєвої комісії та двох інспекцій Міністерства агропромислового комплексу, Української академії аграрних наук - від 6,8 до 7,9 % річних.

Проект планувалося завершити до 31 березня 2000 р., але з багатьох причин цей термін не витримано і його було продовжено до 31 січня 2001 р. Під час реалізації Проекту до Угоди про позику вносилося багато змін. Так, 16 квітня 1999 р. за поданням Мінфіну України Банк анулював кошти на будівництво заводу насіння кукурудзи в сумі 10,9 млн. дол. США .і внаслідок невиконання передбачених Угодою умов, зокрема у зв'язку з низькою окупністю проекту та відсутністю реального інвестора для формування статутного фонду ЗАТ "Одеська кукурудза" (м. Одеса). В результаті цього прямі втрати Державного бюджету України у зв'язку зі сплатою Банку за резервування невикористаних 10,9 млн. дол. США становили 92 тис. дол. США. Всього протягом реалізації Проекту Банк і анулював 18,9 млн. дол. США, або 59 % позики. Таким чином, за весь час реалізації Проекту для його фінансування використано лише 13,1 млн. дол. США, або 41 % загальної суми коштів позики.

Хід виконання проекту позичальниками. З метою оцінки ефективності використання залучених кредитних ресурсів аудитори Рахункової палати здійснили перевірку стану виконання проекту по п'яти найбільших позичальниках. Перевірено, систематизовано та проаналізовано велику кількість проектних та фактично досягнутих показників, що характеризують ступінь ефективності використання кредитів при виконанні окремих частин проекту. В результаті узагальнення та комплексного аналізу цих показників для оцінки загального рівня ефективності проекту в цілому визначено такі якісні критерії: досягнення цілей передбачених проектом; дотримання термінів і повноти реалізації етапів проекту (графіки витрачання коштів позики, своєчасність та повнота виконання робіт, надання послуг, поставки обладнання, їх відповідність умовам заявок тощо); окупність проекту. Співвідношення проектних і фактично досягнутих показників, що характеризують ефективність реалізації проекту насінництва, наведено у таблиці.

2.4

Фінансовий стан підприємств

Забезпечити прибуткову діяльність

Фактично підприємства працюють збитково

3

Вдосконалення нормативно-контрольної структури національної системи насінництва

Внести зміни в Закони України: "Про насіння" від 22 грудня 1993 р., "Про охорону прав на сорти рослин" від 21 квітня 1993р. з точки зору відповідності цих законів політиці лібералізації та міжнародним нормам

Зміни не внесено

3.1

Забезпечення необхідними товарами, обладнанням і матеріалами нормативно-регуляторних організацій Міністерства аграрної політики України

Поставити обладнання, сільськогосподарську техніку, матеріали комісії та інспекціям Міністерства аграрної політики України

Поставки обладнання, матеріалів здійснені несвоєчасно, з порушенням термінів, не у повному обсязі

3.2

Використання отриманої техніки та обладнання

Ефективне використання техніки з 1998 р.

9 одиниць обладнання на суму 10 тис. дол. США більше 2 років не використовуються

4

Вдосконалення виробництва зародкової плазми через оснащення товарами, обладнанням, матеріалами інститутів Української академії аграрних наук

Поставити обладнання, техніку, матеріали інститутам Української академії аграрних наук на загальну суму2,260 млн. дол США

Фактично поставлено обладнання, техніки, матеріалів на загальну суму 1,303 млн. дол. США. Поставки здійснено несвоєчасно, з порушенням термінів, не у повному комплекті, неналежних параметрів (характеристик)

-0,957 млн. дол. США

57,6 %

4.1

Використання отриманої техніки та обладнання

Ефективне використання техніки з 1998 р.

3 одиниці техніки на суму 56 тис. дол. США не використовуються

5

Надання технічної допомоги та консультацій і проведення навчання працівників насіннєвих підприємств, нормативно-регуляторних організацій, інститутів, тис. дол. США

Перевіркою встановлено, що проектом передбачалось побудувати три насіннєві підприємства, а фактично побудовано лише два, при чому зі значним запізненням від запланованих строків введення. Із них завод з доробки насіння соняшнику ЗАТ "Гібрид-С" майже два роки працював за тимчасовим дозволом у пусконалагоджувальному режимі й тільки 27 червня 2001 його здано в експлуатацію зі значним порушенням нормативів проведення пусконалагоджувальних робіт. Якщо проектна потужність заводу 4500 т обробки насіння на рік, то обсяг виробництва за два роки становив лише 529 т, або 12 % річного обсягу.

За час роботи заводу реалізовано тільки 430 т насіння. При цьому близько 90 % обсягу реалізації насіння здійснювалося на умовах товарного кредиту або бартеру, на експорт продукція не поставлялася.

За даними Мінфіну України, заборгованість ЗАТ "Гібрид-С" перед бюджетом на 1 липня 2001 р. становить 1137,4 тис. дол. США, з них 884,4 тис. - відсотки за користування субкредитом та 253,0 тис. дол. США - основний борг. За утворені борги за субкредитом перед Державним бюджетом України з 23 жовтня 1998 р. все рухоме майно та майнові права ЗАТ "Гібрид-С" до 12 квітня 2004 знаходяться у податковій заставі Державної податкової інспекції (Запорізький район Запорізької області).

У травні 2001 р. рішенням Арбітражного суду Запорізької області на майно підприємства було накладено стягнення за заборгованістю стосовно несвоєчасного повернення іноземного кредиту та пені на загальну суму 284,5 тис. грн. На виконання цього рішення кошти, отримані від примусової реалізації трактора та культиватора, на загальну суму 16,2 тис. грн., було перераховано на розрахунковий рахунок Державного казначейства України.

Неодноразово (на 9 місяців) переносився термін введення в експлуатацію потужностей для обробки насіння цукрових буряків ЗАТ "Ворскла" (м. Тростянець). Проте (на момент перевірки) завод так і не вийшов на проектну потужність - 1650 т обробки на рік насіння цукрових буряків (1,1 млн. посівних одиниць). Фактичні обсяги виробництва насіння та його реалізації у 2000 р. становили відповідно 552 та 573 т. Після завершення реконструкції підприємство зменшило у три рази обсяги виробництва та у 2,3 раза реалізацію продукції порівняно з 1998 р., до проведення реконструкції. Термін окупності капіталовкладень у реконструкцію підприємства прогнозується - 8 років, а в техніко-економічному обгрунтуванні проекту цей термін передбачався - 2 роки.

Протягом 1999-2000 рр. підприємство працювало збитково, балансові збитки від виробничої діяльності становили 2,9 млн. та 0,9 млн. грн. відповідно. У зв'язку з цим стан погашення кредиту також незадовільний. За чотири з половиною роки ЗАТ "Ворскла" сплатило лише 269,1 тис. дол. США (1013,3 тис. грн.). За даними Мінфіну України прострочена заборгованість ЗАТ "Ворскла" перед бюджетом станом на 1 липня 2001 р. складала 1112,3 тис. дол. США, із них 841,2 тис. - відсотки за користування субкредитом та 271,1 тис. дол. США - основний борг.

RSSСтраница 1 из 3 [Всего 3 записей]1 2 3 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100