Клавіатура і миша. Основні характеристики та принципи роботи

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Информатика, IT
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=13029 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

В наш час клавіатура являється основним пристроєм вводу інформації в РС, не дивлячись на сильну конкуренцію зі сторони миші.

Принцип дії: Головним елементом в клавіатурі є клавіші.

Принцип дії клавіатури представлений на малюнку.

Незалежно від того, як механічно реалізований процес нажимання клавіш, сигнал при нажиманні реєструється контролером клавіатури і передається у вигляді скен - кода на материнську плату.

Скен-код - це однобайтове число, молодші 7 біт якого представляють ідентифікаційний номер, який присвоєно кожній клавіші (дивись таблиці).

На материнській платі РС для підключення клавіатури також використовують контролер. Для РС типу АТ використовується мікросхема універсального периферійного інтерфейсу (UPI). Коли скен-код поступає на контролер клавіатури, то створюється апаратне преривання, процесор припиняє свою роботу і виконує процедуру, яка аналізує скен-код. Дане преривання обслуговується спеціальною програмою, яка входить в склад ROM BIOS. При цьому ця процедура спочатку визначає установку клавіш і перемикачів, щоб правильно отримати код, що вводиться ("а" чи "А"). Поміж цей код поміщається 6 цифер клавіатури, яка являє собою область, що може запам'ятовувати до 15 вводимих символів, поки прикладна програма не може їх обробити. Контролер на материнській платі може не тільки приймати, але і передавати дані, щоб повідомити клавіатурі різні параметри, наприклад, частоту нажимання клавіші. Після обробки скен-коду виробляються преривання виводу на екран, які передаються на відеобуфер, а потім на екран монітора.

Далі розглянемо таблиці, в яких представлено скен-коди, які є в найбільш поширених в наш час клавіатурах MFII зі 102 клавішами.

СКЕН-КОДИ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ КЛАВІШ.

Розглянемо різні види клавіатури:

1. Клавіатура з пластмасовими штирями: для їх виготовлення використовують пластмасу і резину. Під кожною клавішою знаходиться пластмасовий штирь, який на нижньому кінці виготовлений у вигляді штемпеля із суміші резини з металом. Ще нижче розташована пластинка з контактними площадками, яка стаціонарно прикручена до корпусу панелі. При натисканні клавіші штемпель дотикається до цих контактних площадок, в результаті замикається коло і йде передача на контролер клавіатури. При натисканні клавіші на такій клавіатурі часто виникає відчуття м'якості. Якщо не дивитися на екран, то невідомо, нажата клавіша чи ні. Недолік її в тому, що виникає часто вібрація, яка викликає ефект багаторазового розмикання контакту клавіші, якщо вона нажимається неправильно.

2. Клавіатура зі щелчком: описані вище події відсутні для клавіш, тут механічний опір клавіші тим більший, чим глибше вона натискається. Для подолання даного опору потрібно затратити певну силу, після чого клавішаіде легше. Таким чином забезпечується однозначний контакт.

3. Клавіатура з мікроперемикачами: така клавіатура має тіж клавіші. Але мікроперемикачі характеризуються більшою надійністю і строком служби.

4. Сенсорна клавіатура: в момент дотикання пальцями потенціал збільшується спеціальною схемою, на виході якої формується сигнал аналогічний сигналу, який формується при натискуванні клавіш механічної клавіатури. Ці клавіатури самі довговічні, оскільки в них відсутній який-небудь механічний елемент (замість традиційних клавіш використовують чутливі елементи) і інформація при натисканні клавіш (дотиканні до чутливого елемента) формується тільки електрикою.

Розглянемо області клавіатури.

1). Функціональні і деякі спеціальні клавіші: це клавіші, які при роботі програмного забезпечення виконують певні функції.

- Так F4 призначена для запам'ятовування тексту, для стирання рядка, в якому знаходиться курсор.

- майже завжди F1 використовується для виклику довідкової інформації ( Help).

- клавіша Esc має одне значення - це вихід з текучого меню чи кінець виконання програми.

- клавіша PrintScreen призначена для копіювання вмісту (зображення) дисплею на прінтер.

- клавіша ScrollLock функціонує як перемикач; складається з двох слів Screen (Екран) і Roll (ролік, вал); дозволяє включати і виключати функцію прокрутки екрана.

- клавіша Pause зупиняє роботу всієї системи; РС відновлює свою роботу тільки тоді, коли ви знову натискаєте довільну клавішу.

2) Алфавітно-цифрова область: ця область нагадує друкарську машинку і складається з букв від А до Z і цифр від 0 до 9.

3) Спеціальні клавіші:

- Клавіша Tab (табуляція) переміщає курсор вправо на задану величину символів (в більшості випвдків це 8 символів).

- Клавіша Shift служить для переходу клавіатури в режим вводу прописних (великих) букв алфавіту і деяких спеціальних функцій.

- Клавіша CapsLock переводить клавіатуру в режим постійного вводу великих букв алфавіту.

- Клавіша Backspase призначена для стирання символа зліва від курсора.

- Клавіша Del призначена для стирання символа в позиції курсора.

- Клавішу Ctrl використовують в комбінаціях з іншими клавішами; так Ctrl + S забезпечує збереження документів в деяких додатках;

Ctrl + C для редагування і т.д.

- Клавіша Alt (від слова "альтернатива") дозволяє управляти програмами без миші, використовуючи тільки клавіатуру; так комбінація

Alt + F + X закінчує виконання активного додатку аналогічно командам меню File/Exit.

- Клавіша Enter використовується для виконання багатьох функцій: для завершення вводу рядка, для завершення вводу командного рядка і т.д.

4) Блок управління курсором (розміщений справа): сюди відносять 10 клавіш, які управляють курсором.

- Insert визначає режим вводу; переключає режим вставки і заміни.

- Клавіша Delete (знищення): використовують для знищення об'єктів, символів, блоку текста.

- Клавіші Home , End : використовують для управління переміщенням курсора на екрані чи в файлі.

- Клавіші Page Up i Page Down : використовують для переміщення курсора на сторінку вверх і вниз.

- Клавіші , , , - переміщують курсор на одну позицію відповідно вверх, вниз, вправо, вліво.

5) Цифровий блок - використовують для арифметичних операцій (на минулій Л.Р. розглядали калькулятор і користувалися як мишею так і цифровим блоком).

Слідуюче питання: "Що таке миша, її призначення, принцип роботи"

Поряд з клавіатурою миша є важливим засобом вводу інформації. Миші з'явилися в результаті появи графічних оболонок. Вибір, щелчок (чи подвійний щелчок) на об'єкті у вигляді піктограми, символа чи пунута меню робить клавіатуру майже не потрібною. Але її звичайно не можна замінити в тих додатках, де потрібно вводити дані (текст, цифри).

Так що миша і клавіатура працюють у взаємозв'язку і доповнюють один одного.

Ввід інформації здійснюється за допомогою клавіш. Більшість миш

має їх 3-х. Функціональне значення цих клавіш різне в залежності від додатків. Загальною властивістю миш є те, що при вказанні на об'єкт (піктограму) об'єкт стає управляючим. В цьому випадку при щелчку лівої клавіші миші він виділяється; якщо не відпускати ліву кнопку миші, то його можна переміщувати; при подвійному щілчку лівої кнопки об'єкт стає активним.

Принцип роботи.

Мишу можна відкривати без особливих проблем і ризику, і навіть потрібно час від часу це робити, для її чистки. На оберненій стороні миші знаходиться отвір, який відкривається поворотом пластикової шайби. Далі йде круглий шарік діаметром біля 1,5-2 см., який можна вийняти і почмстити. Цей шарик виготовлений із металу і покритий резиною. Під ним розташовані три маленьких валика, які з ним контактують. Один служить для управління шариком, а два інші реєструють механічні рухи шаріка. Ці пластмасові валики на кінці осей зв'язані з диском з растровими отворами. (див. малюнок).

Найбільш поширеним є оптико-механічний принцип регістрації миші. Цей принцип полягає в слідуючому. При переміщенні миші шарик приходить в рух і крутить дотикаючі дл нього валики. Вісь обертання одного із них вертикальна, а другого-горизонтальна. На цих вісях встановлені диски з растровими отрворами, які обертаються між двома пластмасовими цоколями. На першому цоколі знаходиться джерело світла, а на другому фоточуттєвий елемент (фотодіод, фототранзистор). Цей фотосенсор визначає, де знаходиться джерело світла: перед отвором, чи за пластмасовою перегородкою диска. Оскільки таких отворів два, то порядок освітлення фоточутливих елементів визначає напрям переміщення миші, а частота імпульсів залежить від її швидкості.

RSSСтраница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100