Кровообіг

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Медицина
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=12116 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.

Основне значення системи кровообігу - це постачання кров'ю органів і тканин. Кров безперервно рухається по судинах. До системи кровообігу відносять серце і судини - кровоносні і лімфатичні.

Серце являє собою біологічний насос, завдяки роботі якого кров рухається по замкнутій системі судин. Кожну хвилину серце перекачує в кровоносну систему біля 6 л крові, в добу - більше 8 тисяч літрів, протягом життя (при середній тривалості життя 70 років) - майже 175 млн. літрів крові.

У людини є 2 кола кровообігу - велике і мале. Кров циркулюючи по великому колу кровообігу, забезпечує всі клітини організму киснем і поживними речовинами і забирає від них продукти обміну. Роль малого кола кровообігу в тому, що в капілярах легень забезпечується відновлення (регенерація) газового складу крові.

Тиск крові в різних розділах судинного русла неоднакове: в артеріальній системі він вищий, в венозній - нижчий.

Тиск крові - це тиск крові на стінки кровоносних судин, вимірюється в паска лях (1 Па = 1 Н/м2). Нормальний кров'яний тиск необхідний для циркуляції крові і постачання кров'ю органів і тканин.

Величина кров'яного тиску залежить від трьох основних факторів: частоти і сили серцевих скорочень; величини периферійного супротиву, тобто тонусу стінок судин, головним чином артерій і капілярів; об'єму циркулюючої крові.

Тиск крові визначають в артеріальних, венозних, капілярних судинах.

Розрізняють систолічний, діастолічний, пульсовий і середньо динамічний тиск.

Систолічний (максимальний) тиск - зображує стан міокарда лівого шлуночка. Воно дорівнює 13,3 - 16,0 кПа (100-120 мм рт. ст.).

Діастолічний (мінімальний) тиск характеризує степінь тонусу артеріальних стінок: 7,8 - 10,7 кПа (60-80 мм рт. ст. ).

Пульсовий тиск - це різниця між величинами систолічного і діастолічного тиску. В нормі 4,7-7,3 кПа (35-55 мм рт. ст.).

Середньо динамічний тиск дорівнює сумі діастолічного і 1/3 пульсового тиску. Середньо динамічний тиск виражає енергію безперервного руху крові і представляє собою постійну величину для даної судини.

Список використаної літератури:

" С.А.Георгієвський "Фізіологія".


При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100