Нігерія

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: География
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=9896 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

Загальні відомості

Офіційна назва - Федеративна Республіка Нігерія.Офіційна мова - англійська. Політична столиця - Абуджа, економічна столиця - Лагос.

Слаборозвинена країна з низьким рівнем доходу. Найбільша за населенням країна Африки з багатим природнім потенціалом. Експортер нафти. Член ООН, ОАЄ, Співдружності, ОПЕК.

Важливі історичні події

XII-XIV ст. - доєвропейські королівства.

XVI - XVIII ст. - частина "Невільницького берега".

1861 - 1960 р.р. - колонія Великобританії.

1960 р. - здобуття незалежності.

Державний устрій

Республіка. Перехідні реформи. Адмінінстративний поділ - 30 штатів і федеральна столична територія. Воєнні витрати 1% ВНП. Кількість

військовослужбовців 77100.

Географічні дані

Площа - 924 тис. км?.Крайні точки: Пн.-Пд. - 1046 км. Сх.-Зх. - 2042 км.

Берегова лінія - 769 км.

Положення

Держава у південнно західній прибережній Африці. Межує з такими країнами, як Нігер, Бенін, Камерун, Чад. Омивається Атлантичним океаном, а саме Гвінейсьою затокою. Через країну протікають ріка Нігер, Сокота та інші. Також в Нігерії Знаходиться частина озера Чад.

Населення

Найбільша по кількості населення країна в Африці, а також одна й найбільшою густотою населення. Населення - 111,3 млн. чол. Середня густина населення 64 чол. На 1 км?. Річний приріст 2,5%. Проживає 200 племен і народів, найбільші серед них хауса і фулані (північ), Йоруба(Південний-захід). Офіційна мова - англійська, календар - Грегоріанський. Релігія: 50% - іслам, 40% - християнство, 10% - Традиційні африканські вірування.

Рельєф та корисні копалини

Вузька прибережна лінія занята акумулятивною рівниною. На півночі від неї місцевість підвищена: плато Йоруба, Плато Уділ та обширне ступінчасте плато центральної частини з середньою висотою 400 - 600 м і 600 - 1000 м.

Найбільш припіднята частина - плато Джос. На північному - заході плато переходить в рівнину, яка знаходиться в басейні ріки Согото, а на північному-сході - в рівнину Борну. На півдні від плато знаходиться долини Нігера і Бенуе. Рельєф східної частини гірський, окремі вершини досягають 2000 м.

В тектонічному відношенні територія Нігерії входить в склад Африканської платформи. Метаморфічні породи займають 50% площі, утворюючи Догомейсько-Нігерійський масив на заході та окраїну Камерунського масива на сході. В їх утворенні приймають участь докембрійські грейси, магматити, амфіболіти, кварцити та сланці прорвані гранітом.

На узбережжі Атлантичного океана - залежі нафти та газу (Угеллі, Бому, Имо - Ривер та ін.); запаси нафти - 2,4 млрд. т. Запаси газу - 1332 млрд. м?.

Залежі кам'яного вугля (по оцінці 400 млн. т), лігнітів та бурого вугля (200 млн. т). Залежі руд ніобія (колумбіт), олова, вольфрама, молібідена зв'язані з "молодими" гранітами плато Джос. В цьому районі відомі залежі уранових руд. Залежі золота (Бирнин - Гварі та ін.). У відкладеннях грабена Бенуе - залежі руд: свицево - цинкових (Амека, Ніеба, Абакаліки та ін.), заліза

(Патті, - по оцінці 2 млрд. т та ін.), титана.

Клімат

Клімат більшої частини країни екваторіально-мусонний; на південні райони вирішальний вплив визначає літній вологий південно-західний муссон, на північні - зимовий сухий північно-східний пасат (харматан). В період його впливу (грудень - березень) різко підвищються температури. З приходом весни період дощів охоплює майже всю країну. Більше всього опадів випадає в дельті річки Нігер и на східній частині узбережжя (до 4000 мм в рік). В центральній частині ріки Нігер 1000 - 1500 мм (плато Джос - більше 1500 мм). Менше всього опадів (500 мм) припадає на крайню півноч та на північний - схід. У внутрішніх районах середня температура самого теплого місяця (квітень чи травень) від 25° до 33°С , самого холодного (грудень чи січень) від 20° до 27°С. На прибережній рівнині середня температура самого теплого місяця (березня) приблизно 28 °С, самого холодного (серпень) приблизно 24 °С.

Внутрішні води

Найбільш густа річкова система на приморській рівнина і на плато Джос. Приморську рівнину зрошують багаточисельні ріки, в тому числі одна з найбільших річок Африки - Нігер з притокою Бенуе и р. Кросс. Нігер і Бенуе - найбільш важливі транспортні артерії. До будування ГЕС у Каінджі по Нігеру плава судна на протязі 800 км від гирла, заважали пороги; зараз теж по річці плавають судна в межах всієї країни. Бенуе пригодна для судноплавства (з липня по жовтень) майже до верхів'я. З річок стікаючих з Плато Джос найбільші Кадуна (ліва притока Нігера), Гогола (права притока Бенуе), Комадугу - Йобе, яка впадаєв озеро Чад. Всі інші річки басейна

оз. Чад у сухий сезон міліють.

Грунти

З Півдня на Північ простягаються червоно - жовті латерітні грунти постійно вологих екваторіальних лісів, червоні латерітні грунти тропічних лісів та високотрав'яних саван, червоно - бурі грунти сухих саван. В північній частині країни до Півдня та Заходу від оз. Чад утворюються чорні грунти сухих тропічних саван. На узбарежжі Гвінейської затоки вузькою смугою тянуться грунти мангрових топій, по долинам річок - аллювіальні грунти.

Рослинність

Переважна кількість - це тропічні ліси та савани. Вузька прибережна смуга занята мангровими лісами. В напрямі до Півночі вони змінюються вічнозеленими тропічними лісами. Із-за вирубання та спалення лісів призвело до того, що дерева з високими стовбурами залишились головним чином у заповідниках по правий берег нижнього р. Нігер та в долині р. Кросс.

Типові представники цих лісів: хайя(кайя), сапеле, ироко, опене, агба; серед ліан - каучуконос ландофія. На Північ від узбережжя тропічні ліси змінюються саванами. На Південь - перехідна смуга (гвінейська савана) від тропічних лісів до типової савани. Ділянки саван тут чередуються з парковими та галерейними лісами, листя яких опадає в сухий сезон року. Трав'яний покрив савани сягає 1,5 - 4 м; переважають різні види трав з родів антропогон, пеннизетум, створюючі густі зарослі; групами ростуть невисокі широколисті дерева з кривими стовбурами. На берегах Нігера зустрічаються веєрні пальми. Також в типових саванах ростуть акації та кущі. Зустрічається баобаб, пальма дум, сейба. Крайній Північний схід зайнятий сахельською саваною - перехідною смугою від типової савани до пустельної рослинності Сахари. Більшу частину року дерева (особливо акації) и кущі стоять без листя.

Тваринний світ

В саванах і саванних лісах збереглись в невеликій кількості слони та носороги. Для їх охорони у 1962 р. У Північно-східному штаті створено держ. Заповідник. З хижаків найбільш поширені леопард, шакал, дика кішка.

Багато антилоп (біля 30 видів) і жирафів. Тропічні ліси - царство мавп, серед яких збереглись шемпанзе та горрила. В річках водяться гіппопотами. З плазунів зустрічається крокодили, ящірки, зміі. Велика кількість комах в тому числі москіти (рознощики жовтої лихоманки) та мухи цеце.

Природні зони

На території державі Нігерії можна зустріти такі природні зони: зона вологих екваторіальних лісів, зону перемінно вологих лісів та зону саван та рідколісся. Природні райони є такі: Приморська аккумулятивна рівнина з вологими вічнозеленими екваторіальними лісами. Плато Йоруба і плато в центральній частині країни з саванними ландшафтами. Плато Джос, заняте вторинною гористою саваною. Грабени Нігера і Бенуе - глубокі та широкі долини. Південні сухі рівнини, зайняті пустельними саванами.

Господарство

Процюючих 44 млн. чол.,з них у сільскому господарстві - 43%, у промисловості - 7%. Частка у ВНП: сільске господарство - 28%, обробна промисловість - 5%, добувна промисловість - 48%. Держава контролює зв'язок, транстпорт, енергетику, має частину і в нафтовій галузі. Обробляється 36% площі, під пасовищами - 44%. Зрошується 233 тис. га. Основні сільско господарскі культури: на Півдні - коренеплоди, банани, рис, на Півночі - просо, сорго, кукурудза. Експортне значення в екваторіальній зоні мають какао, продукти олійної пальми та гевеї, в савані - арахіс

RSSСтраница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100