Плата відеомонтажу PINNACLE SYSTEMS DV500

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Информатика, IT
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=13238 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

Пристрій відеовведення Miro DV500 фірми Pinnacle Systems продовжує лінійку пристроїв для обробки відео від цифрових джерел, наприклад від Mini DV чи Digital8 відеокамер.

Однак DV500 може працювати не тільки з цифровими джерелами, але й аналоговими. До плати приєднується так називаний Blue Box - коробки з роз'ємами. На ній є вхідні і вихідні роз'єми: S-Video, композитного відеосигналу і стереозвуку (RCA).

Ці виносні роз'єми (довжина кабелю близько 1.5м) значно полегшують комутацію відеопристроїв, оскільки немає необхідності щораз добиратися до задньої частини комп'ютера, як це необхідно робити, наприклад, із платою DC30. DV500 здатна обробляти сигнал у форматі PAL і NTSC.

Оцифровка здійснюється з наступними параметрами:

Швидкість в однопотоковому режимі 25 мбіт/с

Швидкість у двохпотоковому режимі 50 мбіт/с

Формати звуку 32 кгц 16 біт стерео

44.1 кгц 16 біт стерео

48 кгц 16 біт стерео

У комплект DV500 також входить кабель для зв'язку з DV пристроями і диски з програмним забезпеченням, серед якого диск із драйверами плати і плагинами для Прем'єра, Minerva Impression CD для виробництва MPEG-2/DVD, а також пакет для відеомонтажу Adobe Premiere 5.1RT.

Установка

Установку плати потрібно починати з установки Adobe Premiere 5.1RT. Це зв'язано з тим, що при установці драйверів у каталог Прем'єра прописуються необхідні файли плагінів і попередніх настроювань. Далі були встановлені драйвера, і Windows 98 знайшла наступні пристрої:

" Pinnacle Systems DV500 overlay

" Pinnacle Systems DV500 E4

" Pinnacle Systems DV500 - 1394

Установка драйверів пройшла без будь-яких або повідомлень про помилки, але проте звертання до ресурсів плати викликало підвисання всієї системи. З'ясувалося, що вона досить критична до використання однакового переривання з іншими пристроями, їй потрібно персональне. Спроба виставити переривання для слота з DV500 у BIOS теж ні до чого не привела. У черговий раз заходячи в настроювання BIOS я звернув увагу, що переривання задаються на 1 і 2 слот окремо, а на третій/п'ятий і четвертий/шостий попарно (мат. плата ASUS P3B-F). Це навело мене на думку переставити DV500 у другий слот і зарезервувати за нею переривання. Ця думка виявилася вдалою і плата стала виявляти ознаки життя.

Конструкція плати являє собою основну плату, на якій змонтована аналогова частина і кодек і дочірню плату з контролером 1394. Дочірня плата приєднується до основного через внутрішню шину PCI. Для обслуговування цієї шини на основній платі коштує міст PCI-to-PCI. За повідомленням Pinnacle systems з ініціалізацією цього моста маються деякі проблеми, для усунення яких рекомендується при завантаженні системи запускати файл PPEW98.EXE, якому можна знайти на сайте Pinnacle systems.

У комплект програмного забезпечення входить кілька програм для роботи з платою і тестування устаткування. DVExpert - утиліта для визначення продуктивності дисків. Вона робить запис і читання тестового файлу розміром 100 мегабайт (розмір можна змінювати).

Тестування можна проводити як в однопотоковому так і двухпотоковом режимі.

Також вона показує діаграму читання/запису, по якій можна визначити розкид значень.

Характеристика диска IBM-DJNA 372200

Введення відео

Введення відео на DV500 можливий двома способами:

1. Програма DVtools, з якої можлива робота тільки з DV пристроями.

Спочатку виробляється сканування однієї чи декількох відеострічок і заповнюється бібліотека кліпів, саме захоплення не виробляється. Після цього можна зробити безпосереднє захоплення відео. Для редагування кліпів із програми викликається редактор Adobe Premiere. У самому кінці складається список відтворення і здійснюється висновок на DV пристрій.

Другий варіант введення відео виробляється з редактора Adobe Premiere. Для цього в настроюваннях проекту в секції Capture потрібно установити формат "Pinnacle Capture". Тоді при виклику з меню "Capture Movie" вікно введення буде асоційоване з DV500, а не стандартним пристроєм відеовведення (звичайно якщо вони є).

Через локальне меню викликається вікно настроювань плати, у якому можна задати:

" Режим оверлея: overlay surface, primary surface, off.

" Джерело відео: Composite, S-VHS. А також у цьому розділі можна відрегулювати яскравість, контрастність, чіткість і насиченість сигналу, що вводиться.

" Формат відео: PAL, NTSC (SECAM не підтримується). Ширина захоплюваного кадру буває 720 і 704 (з відсіканням по 8 крапок по краях). По вертикалі захоплюється 576 крапок для PAL сигналу і 480 для NTSC. Кроппинг по вертикалі не передбачений, що не дуже добре, якщо планується виготовлення мпег файлів, тому що деякі аналогові відеопристрої видають сигнал із крайовими перекручуваннями. Якщо з боків їх можна забрати, то вгорі і унизу вони залишаються. Також є можливість вказати тип одержуваних файлів. Це може бути або звичайні AVI з обмеженням 2 гигабайта на файл або AVI у форматі OpenDML, у якому обмеження на розмір файлу визначається операційною системою.

" Формат звуку: Введення звуку можливе в трьох форматах: 32кгц, 44кгц чи 48кгц 16 біт стерео. Тут же можна і відрегулювати рівень звуку по індикаторі, що є дуже зручним.

Capture audio - захоплювати звук разом з відео.

Audio loopthrough - чи виводити ні звук із вхідних рознімань на вихідні.

Треба помітити, що введення відео за допомогою інших програм відеовведення (наприклад VidCap32, SmartCap і ін.) неможливий. Це пояснюється тим, що драйвера побудовані так, що плата не оголошена як стандартний пристрій відеозахоплення. Напевно це треба розцінювати як прагнення фірми Pinnacle прив'язати DV500 до однієї програми відеомонтажу - Adobe Premiere.

Ще однією незручністю мабуть є неможливість змінювати компресію при введенні аналогового відео. Іноді доцільно знизити якість для зменшення розмірів файлів.

Редагування

Для редагування відео необхідно установити в Adobe Premiere RT.

Взаємини DV500 і Прем'єра дуже своєрідні. У мене на комп'ютері одночасно були встановлені 2 версії Прем'єра, звичайна і реалтайм. У звичайній версії файли від DV500 відкривалися, але не розпаковувалися - замість картинки чорні кадри. При цьому інші кодеки розпаковувалися нормально. Так разом з DV500 у комп'ютері стояла плата Miro DC30+ (після деяких зусиль DC30 і DV500 вдалося подружить, і вони перестали один одному заважати) і її файли в звичайному прем'єрі відображалися нормально. Також з цього Прем'єра можна було зробити експорт із M-jpeg кодека плати DC30+ у DVSD кодек плати DV500. Експорт здійснюється досить швидко. У Прем'єрі РТ ситуація зворотна.

Pinnacle рекомендує для активізації всіх можливостей плати вибирати режим редагування "Pinnacle Systems". Тоді стає можливим використовувати двухпотоковость і miroInstant для висновку. Однак у цьому режимі у вікні перегляду (і на відеовиході) відображаються кадри тільки з файлів DV500, кадри з файлів в інших кодеках не відображаються. Якщо в проекті необхідно використовувати не тільки файли від DV500, то процес редагування стає не дуже зручним. Можна вибрати режим редагування "Video for windows", тоді вміст інших авишек починає відображатися. Правда це чомусь не стосувалося файлів від DC30. Вони не відображалися в Прем'єрі РТ ні при яких умовах, і спроба відрендерити проект приводила до того ж результату. З проведених експериментів я зробив висновок, що краще заздалегідь відконвертирувати усі файли у формат DV500, а потім працювати з ними в Прем'єрі RT. В інших програмах обробки відео ніяких відмінностей у роботі з файлами DV500 у порівнянні з іншими обнаружно не було.

При встановленні драйверів у Прем'єр додаються реалтайм переходи. Функціонально вони повторюють стандартні переходи Adobe Premiere, але мають апаратну підтримку плати, що дозволяє їх застосовувати без попереднього обрахування. Це так називана двухпотоковая обробка.

Єдиний ефект із доданих, котрий не розраховується в реальному часі, це "Pinnacle FreeFX".

Ще одним проявом двухпотоковості є здатність накладати статичні зображення на відео. Якщо потрібно накласти логотип на весь ролик, то тепер не потрібно тривалий процес перерахування всього ролика. Логотип буде накладений безпосередньо під час відтворення. Необхідно тільки створити картинку логотипа з альфа-каналом і по розмірі кадру. Але треба мати наувазі, що для реалтайм обрахування числа відео шарів не повинне перевищувати двох. Це означає, що можна використовувати перехід між двома відео чи кліпами накласти одну картинку на один відео кліп.

RSSСтраница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100