СБУ

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: История Украины
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=989 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 4 [Всего 4 записей]1 2 3 4 »

З утвердженням незалежності Україна опинилася на порозі світових перепетій, які заставили країну пристосуватися ддо умов реалії. Так зовнішнтьовідомчі відділи деяких європейських країн намагалися провести ряд заходів для дестабілізації ситуації в самій Україні. Хоча на початку 90-х років в Україні залишилася система КДБ, яка фактично перестала існувати, а практично вона лише переформувалася в інший державний орган на зразок КДБ, і називався цей орган - Служба безпеки України (СБУ), який був створений Указом Президента України від 1991 року.

Згодом в Харкові та Києві було створено навчальні заклади, які готували високопрофесійних спеціалістів до служби в органах Служби безпеки України. Навчання в цих закладах проводиться за новою навчальною програмою, сучасне матеріальне забезпечення, сучасне комп'ютерне устаткування та ряд новітніх технологій в галузі криміналістики, що значно поліпшує засвоєння матеріалу як на теорії так і на практиці. Курсанти неодноразово проходять курс бойової підготовки, що сприяє практичному використанню в деяких ситуаціях. Згодом курсанти маючи таку теоритичну і практичну базу виходять майже висококваліфікованими спеціалістами в своїй галузі і інколи переважають своїх закордооних колег, які інколи тішаться своєю системою освіти. Так протягом всього періоду існування Служби безпеки України ці навчальні заклади випускають випускників на службу державі.

Минуло практично декілька років від дня заснування Служби безпеки України, і цей термін показав, що можна підвести підсумки цієї діяльності.

Як державний правоохоронний орган спеціальною призначення, Служба безпеки України покликана захищати державний суверенітет, конституційний лад, територіальну цілісність, економічний, науково-технічний та оборонний потенціал України, законні інтереси та права громадян від посягань з боку окремих організаційний, груп та осіб.

До визначених законодавством завдань Служби безпеки України також входить запобігання, виявлення. припинення та розкриття злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму. корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки, інших протиправних дії, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України. Оцінки, пропозиції та прогнози наших аналітиків стали важливою складовою частиною інформаційно-інтелектуальної підтримки державних рішень.

Виходячи з того, що саме у сфері економіки сьогодні закладається підгрунтя національної безпеки держави в широкому розумінні, за короткий час привели у відповідність до сучасних вимог організаційну структуру оперативних підрозділів. Створено нові підрозділи екологічної безпеки, боротьби з комп'ютерними злочинами. Співробітники Служби безпеки України здійснюють оперативне супроводження програм реформування економіки, сприяють залученню в Україну новітніх технологій, забезпечують вирішення проблем постачання енергоносіїв, контролюють дотримання вимог чинного законодавства у сфері валютного регулювання, відвертають та розкривають протиправні дії при використанні бюджетних коштів та іноземних кредитів запобігають укладанню економічно не вигідних для держави угод з іноземними партнерами.

Акценти у роботі всіх підрозділів зміщено у бік комплексного та систематичного аналізу стану цілих галузей та сфер економіки, вжитті своєчасних заходів щодо виявлення та припинення типових правопорушень та тіньових схем, профілактики та притягнення порушників до кримінальної відповідальності, введення механізмів, які б надійно запобігали економічним злочинам та проявам корупції. При цьому наголос робиться на вжитті запобіжних заходів, визначенні природи та передумов правопорушень відпрацюванні спільно з іншими правоохоронними органами як запобіжних кроків, так і оперативно-розшукових дій.

За 10 місяців поточного року в бюджет держави повернуто понад 900 млн. гривень, порушено близько 1500 кримінальних справ, у тому числі майже 950 - у сфері економіки, понад 200 - по лінії боротьби з корупцією.

Максимальну увагу підрозділи економічної безпеки приділяють життєво - важливим, вузловим моментам у сфері економіки. Посилений інтерес до них як прагматичне налаштованих фінансово-економічних груп. так і криміналітету, нерідко. Його транснаціональних структур, дестабілізує ту вразливу рівновагу, яку вдається досягти шляхом цілеспрямованих реформаторських пошуків. Тому найбільш актуальним є сьогодні запобігання правопорушенням в аграрному секторі економіки, і паливно-енергетичному комплексі, викриття злочинів у фінансово-банківській сфері зокрема, пов'язаних із використанням комп'ютерних технологій.

З початку 2000 року органами Служби безпеки України порушено 10 кримінальних справ у сфері енергетики, 14 - у вугільній галузі, 29 - у сфері видобутку, переробки та транспортування енергоносіїв, 30 - на каналі зовнішньоекономічної діяльності. Здебільшого вони пов'язані з розкраданням коштів та пально-мастильних матеріалів у особливо великих розмірах, контрабандою нафтопродуктів та газу, шахрайством з фінансовими ресурсами та нецільовим використанням бюджетних коштів.

Нещодавно порушено кримінальну справу за фактом контрабандної поставки на адресу ряду київських фірм 464 цистерни із світлими нафтопродуктами загальною вартістю понад 7 млн. доларів США. У Київській і Луганській областях притягнуті до відповідальності керівники комерційних структур, які вчинили розкрадання векселів Національного диспетчерського центру на суму відповідно 4,5 та 9 млн. грн.

У фінансово-банківській сфері Служба безпеки України активно протидіє участі вітчизняних фінансових установ у забезпеченні потреб "тіньової" економіки та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. Одним з основних проявів злочинної діяльності тут залишається створення та функціонування - за умови поблажливого ставлення до цього деяких банківських структур - центрів конвертації безготівкових коштів у готівкову валюту. Саме за ініціативою Служби безпеки України Національним банком було прийнято постанову, котра суттєво обмежує можливості зловмисників щодо здійснення незаконних валютних операцій через лоро-рахунки.

Реальною загрозою для банківської системи держави також є міжнародні злочинні угруповання, які використовують українські банки для шахрайських операцій, пов'язаних з розкраданням коштів та цінних паперів банків-резидентів.

На виконання рішень Координаційного комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президенті України Службою безпеки України вжито організаційних та практичних заходів щодо оперативного супроводження процесу реформування аграрного сектору економіки, недопущення порушень законних прав сільгоспвиробників на землю та майно, а також зловживань посадових осіб в агропромисловому комплексі (АПК), невиправданих випадків протиправного відчуження зерна держрезерву. За фактами розкрадання колективного майна під час приватизації хлібоприймальних пунктів Службою безпеки України порушено 35 кримінальних справ стосовно керівників цих структур у Вінницькій, Чернігівській, Черкаській, Чернівецькій та інших областях.

Відомо, які сподівання покладає Уряд під час формування держбюджету наступного року на кошти, що мають надійти в процесі приватизації. За фактами порушень законодавства у цій сфері підрозділами Служби безпеки України порушено та розслідується 62 кримінальні справи. За матеріалами Фондом держмайна України останнім часом збільшено початкову вартість акцій ряду вітчизняних підприємств, внаслідок чого додатково залучено до держбюджету 60 млн. гривень.

Завдяки зусиллям Служби вдалося повернути у державну власність теплохід "Тарас Шевченко" загальною вартістю 11 млн. доларів США, запобігти несанкціонованим арештам українських суден в портах Єгипту. Служба безпеки України сприяла Міністерству транспорту у поверненні в Україну літака Іл-76 вартістю 2 млн. доларів. Лише на лінії контррозвідувального захисту транспортного комплексу України відвернуте заподіяння збитків державі у розмірі 2, 5 млрд. доларів США в ході експертної оцінки масштабних інвестиційних проектів.

Останнім часом завдяки поліпшенню взаємодії та здійсненню спільних скоординованих заходів правоохоронних органів вдалося частково локалізувати протиправну діяльність організованих груп контрабандистів, зросла кількість припинених фактів контрабанди, у правопорушників вилучено значну кількість товарно-матеріальних цінностей. Службою безпеки України порушено понад 300 кримінальних справ, конфісковано та обернено її доход держави предметів контрабанди на загальну суму понад 120 млн. гривень.

RSSСтраница 1 из 4 [Всего 4 записей]1 2 3 4 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100