Тактична авіація

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Военная подготовка
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=13739 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.

Призначення, завдання, тактика дій тактичної авіації

Особливості авіації є такими, що за відносно невеликої зайнятості у війні людських ресурсів можна досягти великих результатів. Досвід локальних війн показав, що по об'єктах на полі бою та в тилу доволі часто разом діють і армійська авіація, і літаки тактичної авіації. Літаки тактичної авіації виконують різноманітні задачі від завоювання переваги в повітрі до просто транспортних перевезень. Для офіцера сил протиповітряної оборони важливо досконало знати основні види літаків країн закордону, їх льотно-технічні характеристики, та їх тактику дій.

Тактична авіація - частина військово-повітряних сил, призначена для вирішення оперативно-тактичних задач як самостійно, так і взаємодіючи з сухопутними військами та військово-морськими силами. За поглядами військового командування основних капіталістичних країн тактична авіація - головна ударна сила ВПС.

Перерахуємо задачі тактичної авіації:

1. Основні

" завоювання переваги в повітрі

" ізоляція району бойвих дій

" безпосередня авіаційна підтримка своїх сухопутних військ

" повітряна розвідка

2. Додаткові

" прикриття об'єктів тилу від ударів противника

" РЕБ протидія

" постановка радіоперешкод

3. Спеціальні

" ведення психологічної війни

" перекидання в тил противника спеціальних диверсійних десантів

" перекидання агітаційної літератури

" транспортні перевезення

На практиці літаками тактичної авіації застосовуються для знищення ракетний засобів на назкмних позиціях та таких, що рухаються, складів ракет, літаків на аеродромах, командні пункти. Для цього застосовується декілька основних видів атаки: з горизонталі (бриючий політ) - літак рухається вісь час горизонтально і з цього положення наноситься удар. Недоліками цього методу є невелика точність та вразливість літака. Основним видом атаки є атака з пікірування - за деякої відстані від цілі літак починає пікірувати та наносить удар. Це вид є найбільш розповсюдженим. Ще один вид, більш складний, - атака з кабрірування (див. малюнок)

Основні види атаки літаків тактичної авіації:

1 - з горизонталі

2 - з пікірування

3 - з кабрірування

Типи літаків та їхні льотно-технічні характеристики

На озброєнні тактичної авіації стоять літаки багатьох різновидів: тактичні винищувачі, штурмовики, винищувачі-бомбардувальники, винищувач ППО, розвідувальні та віськово-транспортні літаки (див. додаток в кінці роботи). Так, наприклад, тактичний винищувач F-15 призначений для завоювання переваги в повітрі. Нещодавно проводилася його модернізація, що мала на меті покращання його бойових можливастей під час дій по повітряних цілях. Крім того передбачалося встановити на його борту прилад, який дає змогу отримувати інформацію від систем AWACS про місцезнаходження цілей.

Щодо думки іноземних спеціалістів на те, яким повинен бути літак, то вони вважають, що для пошуку та миттєвого знищення рухомох цілей малого розміру літак з надзвуковою швидкістю непотрібен, отже, виникає необхідність в створенні високоманевреного літака, який здатен довгий час знаходитися в районі бойових дій.

Взагалі, для дій по наземних цілях літаки тактичної авіації можуть бути озброєні авіабомбами, керованими ракетами (КР) та, також, високоточними засобами знищення - керованими авіаційними бомбами та тактичними крилатими ракетами.

В авіації капіталістичних країн (в тому числі США) відомо до 60 типів бойових літаків. Проте деякі з них існують в малих кількостях або ж будуть зняті з озброєння в найближчий час, але можна відмітити цілий ряд літаків, які за кількістю, що знаходиться на озброєнні, потребує широкого висвітлення їх тактичних та бойових характеристик. В тактичній авіації це, насамперед, - F-4 та F-104.

Наприклад, перший з них, - двомісний тактичний багатоцільовий винищувач F-4 "Phantom" може нести до 6800 кг бомб або до 4 КР класу "повітря-земля" , наприклад, такі як "Maverick", "Bullpup", при цьому його швидкість не перевищує 1100 км/г. С 2-4 ракетами класу "повітря - повітря" може виконувати політ на швидкості 1.4М. Також озброєний гарматою калібру 20мм. Веде бойові польоти на висотах 50-12000 м.

Також до перспективних літаків відносяться тактичні винищувачі "Tornado", А-10, F-16. Двомісний тактичний багатоцільовий европейський винищувач "Tornado" схожий на F-4, але поступається йому в бомбовому навантаженні та радіусі дії. Тактичний ж штурмовик А-10 призначається для безпосередньої авіаційної підтримки (див. додаток).

Організація ТВАКР США

Основною тактичною та адміністративною частиною авіації НАТО і, зрозуміло, США є тактичне авіаційне крило. Авіаційне крило містить в собі від однієї до чотирьох авіаційних ескадрілій (часто літаків одноманітного типу) та наземні підрозділи забезпечення. Найбільш стабільним є авіаційні крила ВПС Сполучених Штатів Америки.

Авіаційне крило Військово Повітряних Сил США (звичайно, 72 літака) найчастіше містить три ескадрільї одноманітних літаків, має в складі всі необхідні служби матеріально-технічного забезпечення і здатне самостійно вирішувати бойові завдання без залучення додаткових підрозділів. Деякі крила можуть мати навчально-учбові ескадрільї. До складу крила входять також ескадрільї інженерно-авіаційної служби та авіаційний шпиталь. Одночасно в крилі проходять службу близько 4000 чоловік.

Авіаційна ескадрілья як основна бойова одиниця авіації зі стабільним та одноманітним складом США найчастіше містить 18-24 літаків одного типу.

Перспективи та основні напрямки розвитку ТА

В тактичній авіації проходить найбільша після другої світової війни модернізація парку літаків, як почалася ще в 1975 році і не закінчена й досі. Як результат цієї модернізації на озброєння частин ВПС поступили штурмовики А-10. До тактичної авіації заплановано поставити близько 3000 літаків F-15, F-16. Таким чином, після завершення модернізації в складі командування будуть знаходитися літаки різноманітних типів, в тому числі, універсальні дорогі зі складним устаткуванням, пристосовані для вирішення багатьох завдань вдень та вночі, в простих та складних метеоумовах (F-15, F-111) і відносно недорогі літаки одноцільового призначення (А-10). Проміжне положення між цими двома групами займуть тактичні винищувачі F-4, F-16.

Одночасно в США ведеться дослідження можливості заміни F-15 на багато цільовий винищувач ATF. Основні вимоги до нового літака - велика дальність, здатність діяти з невеликих злітно-посадочних смуг, великі можливості по знищенню радіолокаційного технічного устаткування систем ППО та проведенню радіоелектронної боротьби, також вимагаються: мала площа ефективної відбиваючої поверхні та надзвукова крейсерська швидкість.

Американське керівництво намагається забезпечити високу бойову готовність тактичної авіації в сучасних умовах з перспективою на майбутнє, що передбачає проведення оперативної та бойової підготовки в умовах максимально наближених до бойових.

Тенденція всемірного розвитку та покращення якісного стану парку літаків в повній мірі відповідає вимогам військових доктрин країн НАТО.

Висновки

В цьому рефераті була розглянута тема тактичної авіації, призначення, завдання та тактика дій, а також перспективи та напрямки розвитку тактичної авіації. Для офіцера сил протиповітряної оборони важливо не тільки орієнтуватися в вищезгаданих питаннях, але досконало знати основні види літаків країн закордону (хоча й зараз ми не маємо визначеного основного противника, в ролі якого раніше виступало НАТО), їх льотно-технічні характеристики, та, що особливо важливо, тактику дій.

Додаток. Льотно-технічні характеристики основних літаків

Література

" Беркутов С.Н. Вооруженные силы основных капиталистических государств. М. Воениздат, 1988г.

" Вооружение и техника. Справочник. М. Воениздат, 1984г.

" Журнал. Зарубежное военное обозрение.

" Вооруженные Силы основных капиталистических государств М.88г.

" Ю. А. Андерсон. "Противовоздушная оборона сухопутных войск".

" Ф. К. Неупокоев. "Противовоздушный бой".

" Справочник офицера ПВО.


При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100