Адміністрування системного реєстру Win9x/nt/2000

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Курсовая работа. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Информатика, IT
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=12909 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 5 [Всего 5 записей]1 2 3 4 5 »

Серед багатьох типів програм , розроблених під ОС Windows , важливе місце посідають утиліти - це спеціальні програми , що спрощують і, в деякій мірі, полегшують роботу з операційною системою. До утиліт відносять архіватори , спеціальні програми для роботи з дисками , аудіо та відео тощо. Чи ненайважливіше місце у групі утиліт посідають програми для так званої "тонкого" адміністрування операційної системи.

У своїй роботі ці програмні продукти використовують системний реєстр операційної системи Windows. Системний реєстр це набір кількох файлі в (user.dat, system.dat та інші ), в яких зберігаються всі параметри налаштування як самої операційної системи , так і встановленого на машині програмного та апаратного забезпечення . Переглянути вміст системного реєстру можна за допомогою утиліти Regedit (для ОС Win9x/ME) або Regedit32 (WinNT/2K).

Реєстр "виріс" з .ini-файлів, що з'явилися в часи Windows 1.0. Тоді всі параметри і значення, що визначають роботу операційної системи (ОС), зберігалися в.ini-файлах, у тому числі параметри переривань принтера і каталоги збереження тимчасових файлів текстових редакторів. Але Windows 3.0 мала централізовану базу даних для такого роду інформації - реєстр, хоча і використовували, проте не дуже інтенсивно. З часом постачальники апаратного і програмного забезпечення почали пристосовуватися для збереження важливої інформації в реєстр, що прийшов на зміну не впорядкованим ini-файлам. У версіях Windows 3.1 і 3.11 реєстр у більшій мірі інтегрований з системою. З появою Windows NT реєстр перетворився у сховище більшості даних. Версії WindowsNT, що вийшли одна за одною 3.5, 3.51 і 4,0 вже сильно залежали від реєстру, а їх інструменти керування поступово покращилися. Переваги централізованої бази даних для збереження й обробки мінливої системної інформації очевидні. Уже не має потреби в нескінченних пошуках по всій системі і мережі ( чи бачили Ви коли-небудь .ini-файл на загальному мережному диску?) за невловимим параметром, що тормозить роботу Вашого комп'ютера.

Резервну копію реєстру можна зробити різними способами. Корпорація Microsoft пропонує досить громіздку програму Rdisk.exe. У Microsoft Resource Kit також багато інструментів для керування реєстром. Я частенько заглядав у нього щоб розібратися, що саме "NT-подібна" система чи елемент реєстру намагається зробити чи робить.

На сьогодні реєстр - найкращий інструмент для зміни параметрів конфігурації, заданих постачальником апаратного чи програмного забезпечення. Ви хочете отримати довідсоткову продуктивність. Ваш кращий друг - regedt32.exe. Та й для створення і поширення користувальницьких конфігурацій на великій кількості станцій, інструменту, зручніше реєстру, не знайти.

Взагалі ж системний реєстр складається з таких віток :

Розділ HKEY_LOCAL_MACHINE

У розділі HKEY_LOCAL_MACHINE містяться основні відомості про апаратні засоби комп'ютера, включаючи драйвери пристроїв і конфігураційну інформацію. Якщо інформація про який-небудь пристрій відсутня , то Windows 98 не зможе використовувати його.

HKEY_LOCAL_MACHINE - для найдокладнішої інформації про апаратне забезпечення. Наприклад, він містить всю інформацію, необхідну для Plug and Play, а також надає повний список драйверів пристроїв і їх рівні ревізії (revision level) і, навіть, може містити інформацію про ревізію самого апаратного забезпечення.

Крім того в цьому розділі вміщено деяку інформацію про програмне забезпечення. Наприклад, 32-розрядний додаток буде зберігати таблицю установок і форматів (Setup and Format Table- STF) саме тут. Ця інформація використовується додатком під час установки. Деякі додатки використовують її під час змін параметрів їх установки. Такі додатки, як Word, зберігають всю інформацію про свою установку в таблицях STF. У цьому розділі міститься тільки інформація глобального характеру.

Розділ HKEY_CURRENT_USER

Розділ HKEY_CURRENT_USER містить безліч параметрів налаштування програмного забезпечення, у яких зберігається інформація про конфігурацію робочого столу і клавіатури. Крім того, у цьому розділі є інформація про параметри меню Пуск. Тут - усі параметри налаштування, специфічні для користувача.

HKEY_CURRENT_USER цілком присвячений управлінню параметрів поточного користувача, тобто того користувача, що у даний момент зареєстрований у системі. Це відрізняється від користувальницької конфігураційної інформації, що зберігається в інших розділах реєстру. Інформація в цьому розділі є динамічною; інформація в інших розділах, що відноситься до користувальницьких параметрів налаштування, - статична. Реєстр копіює вміст одного з підрозділів з HKEY_USERS у даний розділ і по закінченні роботи обновляє розділ HKEY_USERS.

У HKEY_CURRENT_USER Windows 98 одержує нову інформацію про настроювання системи, а також поміщаються будь-які зміни. Усе, що тут зберігається, служить тільки для налаштування системи для користувача, але ніколи не містить системної інформації (наприклад, опис драйвера пристрою).

Кожна вітка складається з розділів які в свою чергу - містять параметри та їх значення . Значення ,що їх можуть набувати параметри того, чи іншого ключа системного реєстру можуть бути декількох типів

" Reg_SZ - рядковий тип ;

Послідовність символів, що закінчуються нульовим байтом.

" Reg_Dword - цілочиселюний тип ;

Застосовується для збереження різних лічильників і цифрових значень.

" Reg_Binary - двійковий ;

Застосовується, в основному, для збереження внутрішніх даних програм.

" REG_EXPAND_SZ (стрічковий);

Може містити змінні оточення, що будуть "розгорнуті" у їхні значення при застосуванні цього значення реєстру. Наприклад, %SystemRoot%\system32\notepad.exe.

" REG_MULTI_SZ(багатостроковий);

Застосовується для збереження списків.

" REG_DWORD_BIG_ENDIAN (числовий);

Байт старших розрядів знаходиться на початку

слова.

" REG_LINK (символічне посилання);

Зберігається а форматі UNICODE.

" REG_RESOURCE_LIST (обліковий);

Список апаратних ресурсів, застосовується тільки в підгілці \HARDWARE гілки HKEY_LOCAL_MACHINE.

" REG_FULL_RESOURCE_ DESCRIPTOR(обліковий);

Описатель апаратного ресурсу. Застосовується тільки в підгілці \HARDWARE гілці HKEY_LOCAL_MACHINE.

" REG_RESOURCE_REQUIREMENTS_LIST (обліковий);

Необхідні апаратні ресурси.

Через системний реєстр можна впливати на будь-які параметри налаштування як самої системи, так і програмного забезпечення ЕОМ. Змінюючи значення відповідних параметрів так звану "тонку" настройку операційної системи, так і прикладних програм .

Однак все ще не існує офіційного посібника по роботі з системним реєстром операційної системи Windows , тому перш ніж змінбвати значення будь-якого параметра , необхідно зробити резервну копію системного реєстру. Це можна зробити за допомогою програм пакету ResourseKit фірми Microsoft.

Увага! Будь-яке некваліфіковане втручання в структуру системного реєстру може призвести до краху всієї системи. Якщо ви адмініструєте сервер, чи робочу станцію на основі Win9x/nt/2000 , то системний реєстр допоможе вам підвищити рівень безпеки та ефективності вашої системи .

Однак, кожен раз запускати редактор реєстру і шукати потрібні ключі , особливо коли ви обслуговуєте декілька машин, буває досить важко. Та й запам'ятати величезну кількість параметрів та їх допустимих значеннь просто неможливо. В даній роботі було реалізовано спробу хоча б частково полегшити процес роботи з системним реєстром.

Інколи робота з реєстром Windows NT - просто жах. Хто не читав такого попередження: "Using the registry can render your system useless or unstable. The... makes no warranties, explicit or implied" ["Використання реєстру може чи дестабілізувати привести в непридатність систему....... (фірма-виробник програмного забезпечення) не дає ніяких гарантій"]?! Яка дурниця! На комп'ютері можна дестабілізувати і привести в непридатність усе що завгодно!

Ця програма адресована тим, хто вміє працювати з програмою Regedt32.exe, робити резервне копіювання і відновлення системи. Крім того, Ви повинні добре розбиратися в Windows NT Server і Windows NT Workstation.

RSSСтраница 1 из 5 [Всего 5 записей]1 2 3 4 5 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100