Аір, арніка, гірчак, евкаліпт кулястий,золототисячник, солодка гола, трилисник

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Биология
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=11464 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

Аїр звичайний (лепеха звичайна), Acorus calamus L,

Хімічний склад: ефірна олія (1,5-4,8%), до складу якої входять азарон (7,8%), азариновий альдегід каламсон, сесквітерпен, алкоголь каламенол, камфен (7%), алкалоїд каламін (10%), гіркий глікозид акорин (0,2%), глікозиди ізоакорин, акоретин, органічні кислоти та їхні мінеральні солі, крохмаль (20-40%),- камфора (8,7%), евгенол (6%), проазулен, холін, пальмітинова й аскорбінова (0,15 г на 100 г кореневища) кислоти.

Фармакологічні властивості. Лепеха звичайна збуджує смакові рецептори, підсилює рефлекторне виділення шлункового соку (зокрема соляної кислоти), збільшує жовчовиділення, підвищує тонус жовчного і сечового міхура. Крім цього, має протизапальну, антисептичну, дезинфікуючу, болезаспокійливу, загальнозміцнювальну, заспокійливу, відхаркувальну, .глистогінну, "вітрогінну" і протипроноснуцію, а . також знижує артеріальний тиск.

Показання до призначення: кольки шлунка і кишок, понос, виразкова- хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки (із зниженою кислотністю шлункового соку), метеоризм, жовтяниця, хвороби жовчовивідних шляхів, нирок, сечового міхура, нирково- і жовчнокам'яна хвороба, ексудативний діатез, рахіт, цинга, пародонтоз, стоматит, гнійні і важко-загоювані рани, трофічні виразки, фурункульоз, випадання волосся, висипи після перенесених інфекційних хвороб, істерія, іпохондрія, пригнічення центральної нервової системи.

Способи застосування. Внутрішньо - настій або відвар (1 чайну ложку подрібненого кореневища на 200 мл води - холодної при виготовленні настою і окропу - для приготування відвару) по 1 столовій ложці 3 рази на день за ЗО хв до їди; настойку (20 г кореневища на 100 мл спирту етилового настоюють 8 днів у теплому місці) - по 20-40 крапель також перед їдою; порошок з кореневища - по 0,2-0,5 г З рази на день.

Зовнішньо - сидячі ванни з відвару (30 г кореневища на 1 л води) або порошок для присипання уражених ділянок шкіри.

Арніка гірська, Arnica montana L.

Хімічний склад: гірка на смак барвна речовина арніцин (4%), ефірна олія (0,04-0,14%), цинарин (0,05%), органічні кислоти (молочна, яблучна, фумарова) у вільному стані, а також у сполученні з кальцієм і калієм; аскорбінова кислота (0,021 г на 100 г),, таніни (5%), холін, триметиламін, бетаїн, лутеїн. У квітах арніки, крім, цих речовин, знайдено також білки, .інулін (12,1%), сахарозу (1%), фруктозу (25%), інші цукри (0,5%). Корені багаті на ефірну олію - 1.5% у свіжих і 0,4-0,6% у висушених.

Фармакологічні властивості. Вплив арніки гірської на організм людини залежить від того, яку частину рослини вживають і в якій дозі. Так, квіти в малих дозах розширюють судини мозку, стимулюють центральну нервову систему, знижують рефлекторну збудливість спинного мозку, а у великих - діють заспокійливо і запобігають судорогам. Препарати з коріння збуджують серцево-судинну систему, розширюють вінцеві судини, поліпшують біохімічні процеси в серцевому м'язі. Крім того, арніку використовують як жарознижувальний, протиспазматичний, сильний кровоспинний, в'яжучий, пом'якшувальний, болезаспокійливий і жовчогінний засіб, вона також стимулює скоротливість м'язів матки і знижує рівень холестерину в крові.

Показання до призначення: кровотечі (після родів і аборту, при травмах), для прискорення загоєння ран, карбункули, фурункули, абсцеси, стенокардія, недостатність серця, атеросклероз, подагра, епілепсія, струс мозку, крововиливи в мозок.

Способи застосування. Внутрішньо - настій (1 столову ложку квітів на склянку окропу) по 1 столовій ложці або настойку- по 30-40 крапель на прийом 2-3 рази на день до їди.

Зовнішньо - для компресів використовують настій або настойку квітів.

Гірчак зміїний (ракові шийки, змійовик), Pplygonum bistorta L.

Хімічний склад: катехінові таніни (15-25%), галотаніни, галова кислота (0,44%), крохмаль (27%), оксалат кальцію, аскорбінова кислота (у квітах - 0,746 г на 100 г, у листі - 0,722 г на 100 г), білки,

Фармакологічні властивості. Гірчак зміїний використовують як сильний в'яжучий, заспокійливий, кровоспинний і сечогінний засіб, він також має протизапальну дію.

Показання до призначення: захворюваня 'травного апарату (катар, виразки, понос), густі менструації, кровотеча і рани на шкірі, фурункули, запалення ясен і зубний біль.

Способи застосування. Внутрішньо - відвар (5 г подрібненого кореневища на 200 мл окропу) по '/2-1 склянці 1 - З рази на день; порошок-^ по 0,5-.1 г 1 раз на день; екстракт рідкий - по -20-ЗО крапель 2-3 рази на день перед їдою.

Зовнішньо - примочки, промивання, полоскання, спринцювання настоєм або відваром (20 г кореневища на 1 л окропу, кип'ятять 20 хв, охолоджують і проціджують).

Золототисячник звичайний, Centaurium vulgare Raf.

Хімічний склад: глікозиди еритаурин (3%), еритроцента-урин, еритрамін; алкалоїди генціанін (0,6-1%), еритрицин: олеанолева і аскорбінова кислоти, ефірна олія, слиз, сліди нікотинової кислоти, дубильні речовини і барвники, солі органічних КИСЛОТ, СМОЛИ, БІСК.

Фармакологічні властивості. Золототисячник стимулює секрецію залоз травного каналу, перистальтику шлунка і кишок, поліпшує апетит, підсилює жовчовиділення, має сильні протиглистяні, болезаспокійливі, жарознижувальні і м'які проносні властивості.

Показання до призначення: поганий апетит, розлади травлення, млява перистальтика кишок, знижена кислотність шлункового соку, диспепсія, понос, метеоризм, шлункові кровотечі, геморой, гарячка, анемія, хвороби печінки, нирок, туберкульоз легень і периферичних лімфатичних вузлів, глистяна інвазія, алкоголізм, діабет цукровий, хвороби шкіри; використовують для зміцнення сил під час родів, при білях.

Способи застосування. Внутрішньо-настій (1-2 чайні ложки подрібненої рослини на 2 склянки окропу, настоюють 10, хв) по 1-2 столові ложки 3-4 рази на день за 30-90 хв до їди.

Зовнішньо - роблять примочки, полоскання або промивання настоєм.

Солодка гола, Glycyrrhyza glabra L.

Хімічний склад: глікозидоподібна речовина гліциризин (20-30%), гліциризинова кислота, флаваноїди: ліквіритин, ліквіритигенін, ліквіритозид; глікозид ліквірин, глюкоза (8%), манніт, сахароза, ефірна олія, жовтий пігмент, аспарагін (2-4%), аскорбінова кислота, слиз, гіркі (3%) й смолисті речовини, крохмаль (20%).

Фармакологічні властивості. Солодку голу використовують як проносний, відхаркувальний і протизапальний засіб, вона сприяє заживленню виразок на слизовій оболонці шлунка, а також має спазмолітичні, холінолітичні і антигі-стамінні властивості. Солодка гола затримує іони натрію і прискорює виведення іонів калію з організму.

Показання до призначення: геморой, хронічний запор, порушення водно-мінерального обміну, виразкова хвороба шлунка, бронхіт, трахеїт, бронхіальна астма, захворювання нирок і сечового міхура, використовується також як протизапальний і обволікаючий засіб.

Примітка. Надмірно тривале вживання й великі дози солодки голої можуть призвести до значної затримки іонів натрію і води в організмі з послідуючим підвищенням артеріального тиску.

Способи застосування. Солодка гола входить до складу грудного, шлункового, проносного, протигеморойного і сечогінного зборів (див. відповідні рецепти), з яких готують відвари або настої (1-2 чайні ложки збору на 200 мл окропу) по 50 мл 3-4 рази на день. При виразці шлунка щоденно протягом місяця вживають сік по 40 мл або готують відвар із самого коріння (1-2 чайні ложки коріння на 200 мл окропу) по 50 мл 3-4 рази на день.

Трилисник водяний (вахта трилиста, трифоль) -

Menyanthes trifoliata l.

Опис рослини. Багаторічна трав'яниста рослина з довгим повзучим товстим кореневищем (мал. 70). Верхівка кореневища злегка піднімається і несе трохи трійчастих листів. Квітки правильні, блідо-рожеві чи білі, зібрані в густу кисть довжиною 3-7 див. Чашечка з 5 зрослими частками, віночок , з відгином. Плід - куляста багатосемянная коробочка.

Місця перебування. Поширення. Росте по трав'янистих і мохових болотах, по заболочених і багнистих берегах озер, рік і водойм, на заболочених лугах і в болотистих лісах. Зустрічається по всій лісовій зоні Європейської частини СРСР, Сибіру і Далекого Сходу. Зрідка зустрічається на Кавказу, у Криму і Середній Азії. Основні райони заготівель - Україна, Білорусія, Литовська РСР.

RSSСтраница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100