Основи органіації санітарно-гігієнічних заходів на період надзвичайних ситуацій, катастроф мирного часу та у воєнний час

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Методическое пособие. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Военная подготовка
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=11986 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

ГІГІЄНА ПОЛЬОВОГО РОЗМІЩЕННЯ ВІЙСЬК, ФОРМУВАНЬ ТА НАСЕЛЕННЯ.

МЕТА ЗАНЯТТЯ: Засвоїти гігієнічні вимоги до розміщення військ, формувань, та неаселення, обов'язки посадових осіб формувань по їх санітарно-гігієнічному забезпеченню та оволодіти методами медичного контролю за розміщенням особового складу формувань і потерпілого населення при надзвичайних ситуаціях.

ПИТАННЯ ТЕОРЕТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ:

1. Визначення та класифікації надзвичайних ситуацій. Міжнародні та національні формування по ліквідації наслідків катастроф.

2. Особливості життєзабезпечення військових та цивільних формувань, рятувальних команд і потерпілого населення при надзвичайних ситуаціях та у воєнний час.

3. Основні види розміщення військових і цивільних формувань

4. Організація санітарного нагляду за розміщенням військових і цивільних формувань.

5. Гігієнічні вимоги до санітарного благоустрою військового табору, організації водопостачання, видалення та зназараження рідки та твердих відходів, а також прального забезпечення.

6. Види польового житла, гігієнічні вимоги до їх обладнання та експлуатації при надзвичайних ситуаціях.

7. Закриті фортифікаційні споруди (сховища): основні елементи планування, нормативи площі, об'єму та санітарного благоустрою.

8. Методи і засоби медичного контролю за розміщенням військових і цивільних формувань та потерпілого населення при надзвичайних ситуаціях та у воєнний час.

ЗАВДАННЯ:

1. Вивчити проект військового табору та обгрунтувати гігієнічний висновок.

2. Вивчити проект захисної закритої фортифікаційної споруди та обгрунтувати гігієнічний висновок.

3. Розв'язати ситуаційні задачі за темою практичного заняття.

ЛІТЕРАТУРА:

1. Загальна гігієна: пропедевтика гігієни. (За ред. Є.Г.Гончарука. - К.: Вища школа, 1995. - С. 118-137.

2. Общая гигиена (пропедевтика гигиены)/ Под ред. Е.И.Гончарука. - К.: Вища школа, 1991. - С. 98-118.

3. Беляков В.Д., Жук Е.Г. Учебное пособие по военной гигиене и эпидемиологии.- М.: Медицина, 1988. - С. 27-47.

4. Надзвичайні ситуації. Основи законодавства України; т.1 - К., 1998. - 544 с.

5. Надзвичайні ситуації. Основи законодавства України; т. 2 - К., 1998 - 496 с.

6. Медицина катастроф. - М., 1996. - С. 76-104.

7. Петров Н.Н. Человек в чрезвычайных ситуациях. - Челябинск, 1995. - С. 60, 81-88.

8. Общая и военная гигиена // Под ред. Н.Ф.Кошелева. Л., 1978. - С. 339-394, 406-427.

9. Кошелев Н.Ф., Логаткин М.Н., Михайлов В.П. Санитарно-гигиенический контроль за питанием, водоснабжением и размещением войск. - Л., 1983. - С. 303-416.

10. Загальна гігієна. Посібник для практичних занять // За ред. проф. І.І.Даценко. - Львів: Світ, 1992. - С. 4-47; 51-55; 253-255.

11. Пивоваров Ю.П., Гоева О.Э., Величко А.А. Руководство к лабораторным занятиям по гигиене. - М.: Медицина, 1983. - С. 59-64; 93-101; 107-110; 210-213.

12. Медицина катастроф. (Учбовий посібник для студентів медичних вузів). Дубицький А.Є., Семенов І.О., Чепкий А.П. - К.: Здоров'я, 1993. - 462 с.

13. Медична служба цивільної оборони // За ред. Л.М. Майдикова. - К., Вища школа, 1970. - 278 с.

14. Гражданская оборона (Учебное пособие) // Под ред. В.И.Завьялова. - М.: Медицина, 1989. - 272 с.

15. Скичев В.П., Омельченко А.Т. Организационно-техническая основа системы военной медицины катастроф. - М.: Воениздат: 1992. - 270 с.

16. Гигиеническая диагностика в экстремальных ситуациях. Захарченко М.П., Лопаткин С.А., Новожилов Г.Н., Захаров В.И. - С. - Петербург: Наука, 1995. - 222 с.

МЕТОДИКА ВИКОНАННЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

В ході практичного заняття студенти вивчають проекти військового табору, захисної закритої фортифікаційної споруди та обгрунтовують гігієнічні висновки, розв'язують ситуаційні задачі за темою практичного заняття.

Ситуаційна задача

Для спорудження начального військового табору була відведена окрема земельна ділянка на північно-західному узбережжі річки Безіменної. Ділянка суха, з незабрудненим супіщаним грунтом, низьким стоянням грунтових вод та похилим у південно-східний бік схилом рельєфу, що вкритий рідким лісом та чагарником.

Територія ділянки межує на північному заході - зі змішаним лісом, на південному сході - з обривистим невисоким берегом р. Безіменної. За рікою, на відстані 1,2 км від неї розташована залізниця.

Напрямок вітрів у даній місцевості, що домінує - північно-західний. Об'єктів, які забруднюють атмосферне повітря, у радіусі 3,5 км немає (рис. 1).

Лазня та пральня розташовуються на окремій ділянці обривистого берега річки на відстані 80 м від межі ділянки табору нижче за течією. Для виведення лазне-пральних вод планується обладняння фільтровальної канави зі спуском очищених стічних вод у річку. Річка Безіменна за санітарними характеристиками придатна для купання.

СХЕМА

складання санітарного висновку за навчальним проектом військового табору

У висновку необхідно видзначити такі питання:

1. Гігієнічна характеристика земельної ділянки, що відведена під будівництво навчального військового табору: форма та розміри, їх відповідність гігієнічним вимогам; характер грунту; території, що межують з табором, лісовий покрив, водоймища тощо.

2. Характеристика планування планування табору: зонування території, правильність розміщення об'єктів санітарного забезпечення тощо.

3. Гігієнічна характеристика елементів санітарного упорядкування табору: оцінка організації водопостачання, збирання, вивезення та знезараження рідких відходів, оцінка лазне-прального комплексу тощо.

4. Обгрунтування гігієнічного висновку та рекомендацій.

Ситуаційна задача

Навчальний проект закритої захисної споруди

Захисна споруда улоговинного типу, що передбачає використання стандартних залазобетонних блоків.

Клас споруди - III-й (розрахований на ударний тиск 3 кг/см2). Герметизація споруди досягається шляхом застосування комплектів стандартних захисно-герметичних дверей (ЗГД).

Приміщення для розташування людей обладнується нарами в два яруси: перший на висоти 0,4 м від підлоги, другий - на висоті 0,9 м над першим. Загальна висота приміщення становить 2,0 м. Опалення проектується від автономного табельного польового опалювального комплексу (ПОК), що складається з металевої польової опалювальної печі (ОПП), набору труб для відведення диму та протидимного обладнання (ДЗУ).

Освітлення автономне, від акамулятора. Вентиляція забезпечується за допомогою фільтро-вентиляційного комплексу ФВК-ПМ 2 з трьома фільтрами-всмоктувачами, при використанні електроприводу - 150м3/год, ручного приводу - 75-100 м3/год.

Тиск повітря, що створюється при її режимі, складає 15 мм водяного стовпа.

Водопостачання - автономне, за рахунок запасу води в спеціальних ємкостях.

Військовий табір включає наступні зони та смуги розташування об'єктів:

1. Смуга стройових підрозділів, що відмежовується передньою та середньою лінійками.

2. Смуга адміністративно-господарських споруд, що розміщується між середньою та задньою лінійками.

3. Смуга розміщення бойової (автотракторної) техніки, складів та інших допоміжних споруд, що розташовується за задньою лінійкою та відмежовується тиловою дорогою.

4. Спортивна зона.

5. Зона штурмових містечок та тирів, яка розміщується перед передньою лінійкою.

6. Танкодром та артилерійський полігон, який розміщується на окремій ділянці. Смуга стройових підрозділів обладнується табірними наметами, що розташовуються окремими ділянками побатальонно та поротно. Намети встановлюються над гніздами, вкопаними в землю на глибину 0,7 м та обладнаними дощатими нарами.

Смуга адміністративно-господарських споруд включає класи (намети зі столами та лавками для проведення занять, вивчення та чистки особистої зброї).

Для збирання нечистот обладнується вигрібний туалет з вигрібом всмоктувального типу, для збирання помиїв - помийна яма по типу поглинального колодязя на відстані 25 м від кухні. Знезараження нечистот та помиїв відбувається шляхом їх закопування.

ФОРМУЛИ

для розрахунку умов проживання в закритих фортифікаційних спорудах

та об'єму вентиляції

1. Розрахунок за ступенем накопичення вуглекислого газу:

RSSСтраница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100