Ядерна загроза

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Экология
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=1429 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 4 [Всего 4 записей]1 2 3 4 »

У 1894 м. Робер Сесил, що був прем'єр-міністр Великобританії, в своєму зверненні до Британської асоціації сприяння науковому прогресу, перелічуючи невирішені проблеми науки зупинився на задачі: що ж дійсно являє собою атом - існує він насправді або є лише теорією, придатною лише для пояснення деяких фізичних явищ; яка його структура.

У США люблять говорити, що атом - уродженець Америки, але це не так.

На рубежі XIX і XX віків займалися головним чином європейські вчені. Англійський вчений Томсон запропонував модель атома, який являє собою позитивно заряджену речовину з украпленими електронами. Француз Беккераль відкрив радіоактивність в 1896 м. Він показав, що всі речовини, що містять уран, радіоактивні, причому, радіоактивність пропорційна змісту урану.

Французи Пьер Кюрі і Марія Склодовська-Кюрі відкрили радіоактивний елемент радій в 1898. Вони повідомили, що їм вдалося з уранових відходів виділити деякий елемент, що володіє радіоактивністю і близький по хімічних властивостях до барію. Радіоактивність радію приблизно в 1 млн. раз більше радіоактивності урану.

Англієць Резерфорд в 1902 році розробив теорію радіоактивного розпаду, в 1911 році він же відкрив атомне ядро, і в 1919 році спостерігав штучне перетворення ядер.

А. Ейнштейн, що жив до 1933 року в Німеччині, в 1905 році розробив принцип еквівалентності маси і енергії. Він зв'язав ці поняття і показав, що певній кількості маси відповідає певна кількість енергії.

Датчанин Н. Бір в 1913 м. розробив теорію будови атома, яка лягла в основу фізичної моделі стійкого атома.

Дж. Кокфорт і Е. Уолтон (Англія) в 1932 м. експериментально підтвердили теорію Ейнштейна.

Дж. Чедвик в тому ж році відкрив нову елементарну частку - нейтрон.

Д.Д. Іваненко в 1932 м. висунув гіпотезу про те, що ядра атомів складаються з протонів і нейтронів.

Е. Фермі використала нейтрони для бомбардування атомного ядра (1934 м.).

У 1937 році Ірен Жоліо-Кюрі відкрила процес розподілу урану. У Ірен Кюрі і її учня-югослава П. Савича результат вийшов неймовірний: продуктом розпаду урану був лантан - 57-ой елемент, розташований в середині таблиці Менделеєва.

Мейтнер, яка в течії 30 років працювала у Гана, разом з О. Фрішем, що працював у Бору, виявили, що при розподілі ядра урану частини, отримані після розподілу, в сумі на 1/5 легше за ядро урану. Це їм дозволило по формулі Ейнштейна полічити енергію, що міститься в 1 ядрі урану. Вона виявилася рівною 200 млн. електрон-вольт. У кожному грамі міститься 2.5 X1021 атомів.

На початку 40-х рр. 20 в. групою вчених в США були розроблені фізичні принципи здійснення ядерного вибуху. Перший вибух зроблений на випробувальному полігоні в Аламогордо 16 липня 1945 м. У серпні 1945 2 атомні бомби потужністю біля 20 кт кожна були скинені на японські міста Хіросіма і Нагасакі. Вибухи бомб викликали величезні жертви - Хіросіма понад 140 тисяч чоловік, Нагасакі - біля 75 тисяч чоловік, а також заподіяли колосальне руйнування. Застосування ядерної зброї тоді не викликалося військовою необхідністю. Правлячі кола США переслідували політичні цілі - продемонструвати свою силу для страхання СССР.

Незабаром ядерна зброя була створена в СССР групою вчених на чолі з академіком Курчатовим. У 1947 Радянський уряд заявило, що для СССР більше немає секрету атомної бомби. Втративши монополію на ядерну зброю, США посилило початі ще в 1942 роботи по створенню термоядерної зброї. 1 листопада 1952 в США було висаджено термоядерний пристрій потужністю 3 Мт. У СССР термоядерна бомба була уперше перевірена 12 авг. 1953.

1. На сьогоднішній день секретом ядерної зброї володіють крім Росії і США також Франція, Німеччина, Великобританія, Китай, Пакистан, Індія, Італія.

Сучасна політика США в області ядерного озброєння.

2. Протягом більш ніж 50-літнього періоду після створення в СШA ядерної зброї основою всіх американських військових стратегій, що існували, таких як "масованої відплати" (50-е роки), "гнучкого реагування" (60-роки), "реалістичного усунення" (70-е роки), що визначає цілі, форми і способи використання цього варварського засобу знищення людей, завжди незмінним залишався принцип - відвертий ядерний шантаж і загроза застосування ядерної зброї в будь-яких умовах обстановки. Загалом, якщо проаналізувати суть і спрямованість сучасної політики США і конкретні плани розвитку їх стратегічних сил, то досить чітко видні їх агресивні спрямування. У умовах військово-стратегічного паритету, що склався між США і РФ Вашингтон намагається додати своєму ядерному потенціалу такі властивості, які забезпечили б можливість, зі слів президента США, "отримати верх в ядерній війні". І хоч на сучасному етапі спостерігається потеплення міжнародного стану: підписана угода про знищення ракет середньої дальності в Європі, побудовані заводи по знищенню хімічної зброї, одностороннє скорочення ВС РФ і т.д. ми повинні бути готові до ведення бойових дій в умовах застосування зброї масової поразки. Це можливе в тому випадку, якщо ми будемо знати заходи щодо захисту від ОМП, його бойові властивості, що вражають чинники.

Характеристика ядерних вибухів і їх вражаючих чинників.

2.1 Ядерний вибух - процес розподілу важких ядер. Для того, щоб сталася реакція, необхідно як мінімум 10 кг високообагащеного плутонія. У природних умовах ця речовина не зустрічається. Дана речовина виходить внаслідок реакцій, що виготовляються в ядерних реакторах. Природний уран містить приблизно 0.7 процентів ізотопу U-235, інше - уран 238. Для здійснення реакції необхідно, щоб в речовині містилося не менше за 90 процентів урану 235.

Види ядерних вибухів.

" У залежності від задач, що вирішуються ядерною зброєю, від вигляду і розташування об'єктів, по яких плануються ядерні удари, а також від характеру майбутніх бойових дій ядерні вибухи можуть бути здійснені в повітрі, у поверхні землі (води) і під землею (водою). Відповідно до цього розрізнюють наступні види ядерних вибухів:

" повітряний (високий і низький)

" наземний (надводний)

2.2 підземний (підводний)

Вражаючі чинники ядерного вибуху.

" Ядерний вибух здатний вмить знищити або вивести з ладу незахищених людей, відкрито стоячу техніку, споруди і різні матеріальні кошти. Основними вражаючими чинниками ядерного вибуху є:

" ударна хвиля

" світлове випромінювання

" проникаюча радіація

" радіоактивне зараження місцевості

електромагнітний імпульс

а) Ударна хвиля в більшості випадків є основним вражаючим чинником ядерного вибуху. За своїй природою вона подібна ударній хвилі звичайного вибуху, але діє більш тривалий час і володіє набагато більшою руйнівною силою. Ударна хвиля ядерного вибуху може на значній відстані від центра вибуху завдавати поразки поразки людям, руйнувати споруди і ушкоджувати бойову техніку. Ударна хвиля являє собою область сильного стиснення повітря, що розповсюджується з великою швидкістю у всі сторони від центра вибуху. Швидкість поширення її залежить від тиску повітря у фронті ударної хвилі; поблизу центра вибуху вона в декілька разів перевищує швидкість звуку, але із збільшенням відстані від місця вибуху різко падає. За перші 2 сік ударна хвиля проходить біля 1000 м, за 5 сек-2000 м, за 8 сек - біля 3000 м. Це служить обгрунтуванням нормативу N5 ЗОМП "Дії при спаласі ядерного вибуху": відмінно - 2 сек, добре - 3 сек, задовільно -4 сек. Вражаюча дія ударної хвилі на людей і руйнуючу дію на бойову техніку, інженерні споруди і матеріальні кошти передусім визначаються надмірним тиском і швидкістю рушення повітря в її фронті. Незахищені люди можуть, крім того здивовуватися осколками скла, що летять з величезною швидкістю і обломками будівель, що зруйновуються, падаючими деревами, а також частинами бойової техніки, що розкидаються, каменями і іншими предметами, що приводяться в рушення швидкісним натиском ударної хвилі. Найбільші непрямі поразки будуть спостерігатися в населених пунктах і в лісі; в цих випадках втрати військ можуть виявитися більшими, ніж від безпосередньої дії ударної хвилі. Ударна хвиля здатна завдавати поразки поразки і в закритих приміщеннях, проникаючи туди через щілини і отвори. Поразки, що наносяться ударною хвилею, поділяються на легкі, середні, важкі і надто важкі. Легкі поразки характеризуються тимчасовим пошкодженням органів слуху, загальною легкою контузією, ударами і вивихами кінцівок. Важкі поразки характеризуються сильною контузією всього організму; при цьому можуть спостерігатися пошкодження головного мозку і органів черевної порожнини, сильна кровотеча з носа і вух, важкі переломи і вивихи кінцівок. Міра поразки ударною хвилею залежить передусім від потужності і вигляду ядерного вибуху. При повітряному вибуху потужністю 20 кТ легкі травми у людей можливі на відстанях до 2,5 км, середні - до 2 км, важкі - до 1,5 км від епіцентра вибуху. З зростанням калібру ядерного боєприпаса радіуси поразки ударною хвилею ростуть пропорціонально кореню кубічному з потужності вибуху. При підземному вибуху виникає ударна хвиля в грунті, а при підводному - у воді. Крім того, при цих видах вибухів частина енергії витрачається на створення ударної хвилі і в повітрі. Ударна хвиля, розповсюджуючись в грунті, викликає пошкодження підземних споруд, каналізації, водопроводу; при поширенні її у воді спостерігається пошкодження підводної частини кораблів, що знаходяться навіть на значній відстані від місця вибуху.

RSSСтраница 1 из 4 [Всего 4 записей]1 2 3 4 »





При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100