Які завдання покладено на Прокуратуру України?

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Контрольная работа. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Правоведение
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=9328 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.

Прокуратура України (від лат. "procuro" - піклуюся, забезпечую, попереджую) - єдина, суворо централізована система державних органів, на які Конституцією покладені важливі державні завдання, а саме: підтримання державного обвинувачення у суді; представництво інтересів держави або громадянина в суді у випадках, передбачених законом; нагляд за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за дотриманням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян (ст. 121).

Поряд із цим на період до введення у дію законів, що регулюють діяльність державних органів щодо контролю за дотриманням законів, та до сформування системи досудового слідства Прокуратура продовжує виконувати (відповідно до чинного законодавства) нагляд за дотриманням і застосуванням законів усіма органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами (так званий загальний нагляд) та попереднє слідство у кримінальних справах (п. 9 розділу ХV "Перехідні положення").

Прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, якого за згодою з Верховною Радою України призначає Президент України. Строк повноважень Генерального прокурора України - 5 років. Генерального прокурора України звільняє з посади Президент України. Верховна Рада України може висловити недовіру Генеральному прокуророві. У такому разі неминуча його відставка з посади.


При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100