LNUX

Рефераты, курсовые, дипломные, контрольные (предпросмотр)

Тип: Реферат. Файл: Word (.doc) в архиве zip. Язык: Украинский. Категория: Информатика, IT
Адрес этого реферата http://referat.repetitor.ua/?essayId=13061 или
Загрузить
В режиме предпросмотра не отображаются таблицы, графики и иллюстрации. Для получения полной версии нажмите кнопку «Загрузить». Рефераты, контрольные, дипломные, курсовые работы предоставляются в ознакомительных целях, не для плагиата.
Страница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

Історія Linux

Linux - багатозадачна і широко користувальна операційна система для бізнесу , науки і індивідуального програмування . Linux належить до сімейства UNIX - подібних операційних систем , яка може працювати на комп'ютерах Intel 80386 , 80486 і Pentium . Рекомендовані конфігурації комп'ютерів :

мінімально - Intel 80386 DX 40MHz/4Mb(RAM)/80Mb(HDD);

рекомендовано - Pentium 100MHz/16Mb/540Mb;

оптимально - Pentium 133MHz/32Mb/1Gb.

Linux може любий вищеназваний персональний комп'ютер перетворити в робочу станцію . Бізнесмени інсталюють Linux в сітях машин , які використовують операційну систему для обробки даних в сфері фінансів , медицини , в теленомунікаціях і т.д.

UNIX - одна із самих популярних в світі операційних систем завдяки тому , що її супроводжує і розповсюджує велике число компаній .

Linux - вільно розповсюджувана версія UNIX , спочатку була розроблена Лінусом Торвальдсом ( Linus Torvalds ) . Linux був створений за допомогою багатьох UNIX-програмістів і інтузіастів із Internet , тих , хто має достатньо практики і здатності розвивати систему . Ядро Linux не використовує коди AT&T або якого небуть другого частного істочника , і більшість програм Linux розроблені в рамках проекта GNU із Free Software Foundation в Cambridge , Massachusetts . Але в нього внесли свою частку також програмісти всього світу .

Відносно появи Linux версії 0.01 ніколи не робилось ніяких офіційних заяв . Початкові тексти 0.01 не давали навіть нормального виконуваного кода : вони фактично складалишь із набору заготовок для ядра і мовчки пропонували , що ви маєте доступ до Minix-машини , щоб мати можливість компілювати їх і удосконалювати .

5-го жовтня 1991 року Лінус об'явив першу " офіційну " версію Linux , версія 0.02. Знову це розглядалось як створення якоїсь хакерської системи . Основна увага - створення ядра . Ніякі питання підтримки роботи з користувачем , документування , тиражування і т. д. навіть не обговорювались . Здається , що і сьогодні група Linux-систів рахує ці питання другорядними по порівнянню з " справжнім програмуванням " - розвитком ядра .

Після версії 0.03 Лінус ривком перейшов до нумерації версії 0.10 , так як над проектом стало працювати багато людей . Після декількох послідовних переглядів версій , Лінус присвоїв черговій версії номер 0.95 , щоби цим самим відобразити свої враження про те , що скоро імовірна уже "офіційна" версія . Це було в березні 1992 р. Приблизно через півтора роки - в грудні 1993 версія ядра все ще була Linux 0.99.pl14 - наближаючись до 1.0. А на даний момент версія ядра - 1.2.

Сьогодніі Linux - це повноцінна ОС сімейства UNIX , готова працювати з X Windows , TCP/IP , Emacs, UUCP , mail і USENET . Практично всі найголовніші програмні пакети були поставлені і на Linux , для Linux тепер доступні і комерційні пакети . Все більше різного обладнання підтримується по порівнянню з початковим ядром . Багато людей тестували Linux на 486-му і встановили , що він досить схожий з робочими станціями Sun Microsystems і Digital Equipment Corporation .

Системні характеристики

Linux - це повна багатозадачна великокористувацька операційна система ( так само як і інші версії UNIX ) . Linux достатньо добре поєднуються з рядом стандартів на рівні початкових текстів , включаючи IEEE POSIX.1 , System V и BSD . Він створювався маючи на увазі таку поєднаність .

Другі специфічні внутрішні особливості Linux включають контроль роботи по стандарту POSIX ( він використовується оболонками , такими як csh і bash ) , підтримку національних і стандартних клавіатур динамічно загружувані драйверами клавіатур.

Linux підтримує різні типи файлових систем для зберігання даних . Реалізована також файлова система MS-DOS , яка допомагає прямо звертатися до файлів MS-DOS на жорсткому диску . Підтримується також файлова система ISO 9660 CD-ROM для роботи з дисками CD-ROM .

Ядро Linux зразу створене з рахунком спеціально захищеного режима для процесорів Intel 80386 і 80486 . Для збільшення об'єма доступної пам'яті Linux cтворює також розбивання диска на сторінки : це означає що на диску може бути виділено до 256 Мбайт " місця для свопінга " ( swap space ) . Коли системі треба більше фізичної пам'яті , то вона за допомогою свопінга виводить не активні сторінки на диск . Це позволяє виконувати більш об'ємні програми і обслуговувати одночасно більше користувачів . Але свопінг не виключає збільшення фізичної пам'яті , оскільки він знижує швидкодію , збільшуючи час доступа .

Ядро також підтримує універсальний " пул " пам'яті для користувальних програм і дискового кєша . При цьому для кєша може використовуватися вся пам'ять , і навпаки , кєш зменшується при роботі великих програм .Це позволяє виконуваним файлам займати менше місця на диску , особливо тим , які багаторазово використовують бібліотечні функції.

Настройте свій BIOS

BIOS ( Basic Input/Output System ) - Базова Система Вводу/Виводу використовуються для загрузки комп'ютера . В дійсності , вона використовується для пошуку механізму , на якому розміщена операційна система і для її запуску . Вона також використовується для початкового настроювання системи .

Поява технології plug'n'play і її широкє розповсюджування означає , що всі сучасні BIOS можуть ініціалізувати ці прилади але все ж вам треба попросити їх зробити це . Якщо ваша Windows 9x ініціалізує ці устройства замість BIOS , це прийдеться змінити для роботи під Linux .

Зміна установок вашого BIOS звичайно проводиться натисканням клавіші DEL під час загрузки комп'ютера . Прикро , але є багато різних різновидів BIOS , і кожна з них пропонує свою технологію , так що треба вияснити , яка примінюється на вашому PC . Коли ви ввійшли в BIOS , нам потрібна опція яка називається PNP OS installed ( або Plug'n'Play OS installed ) . Установіть цю опцію в No: BIOS після цього ініціалізує всі устройства plug'n'play і це поможе Linux розпізнати деякі устройства на вашій машині , з якими він сам не міг справитися .

Якщо ваш BIOS позволяє загружатися з CDROM і ви хочете виповнити стандартну установку Linux-Mandrake ( без використання Lnx4Win ) , то ви можете також установити ваш BIOS на загрузку з CDROM для пошуку жорсткого диска .

Створення загрузочної дискети

Якщо ваш BIOS не уміє загружатися з CDROM , то вам прийдеться створювати загрузочну дискету: CDROM містить всі необхідні для цього файли . Вам також прийдеться створити загрузочний диск , якщо ви хочете використовувати System Commander .

Образи загрузки находяться в каталозі images на CDROM . Вам в першу чергу будуть необхідні два файла: cdrom.img і txt_boot.img. Перший з них потрібен для графічної установки . Якщо графічна установка вам не підходить , то треба проводити установку в текстовому режимі , для чого треба використати файл txt_boot.img. Потім , якщо ви ще це не зробили , вставте (чисту!) дискету в дане устройство і натисніть Write. Теперь у вас є загрузочна дискета для установки дистрибутива Linux-Mandrake .

Що не підтримується

Деякі види обладнання в даний час все ще не підтримуються Linux , може тому що , підтримка ще знаходится на експериментальній стадії, тому , що ніхто не створив драйвера для даного устройства , або через те що , було рішено , що їх не можна підтримувати , часто по досить важливій причині . Наприклад :

Winmodem , які вони б не були : вони не можуть підтримуватися , і , ніколи не зможуть . Різниця між " реальным " модемом і winmodem складається в тому , що winmodem не може працювати самостійно : йому потрібен спеціальний драйвер . З нормальним модемом можна співпрацювати відправляючи йому серії команд , що не можна робити з winmodem . Якщо у вас модем для PCI , це є дуже високий риск , що він один із ...

USB устройства : підтримка USB все ще експериментальна . Тим не менше , якщо у вас це є , то підтримка USB відкомпільована модуль в різних ядрах Linux-Mandrake , так що можете попробувати . Але робіть це не на свій страх і риск .

RSSСтраница 1 из 2 [Всего 2 записей]1 2 »

При любом использовании материалов сайта обязательна гиперссылка на сайт «Репетитор».
Разработка и Дизайн компании Awelan
bigmir)net TOP 100 Rambler's Top100